Grupuočių nusikaltimai vykdyti ir Šiaulių apylinkėse

Policijos nuotr.
Įvairiose šalies vietose, neišskiriant ir Šiaulių, atlikta 40 kratų, sulaikyta 15 sunkiais ir labai sunkiais nusikaltimais įtariamų asmenų.
Policijos pareigūnai, prokurorai, padedant Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ bei Vilniaus apskrities Viešosios policijos valdybos Mobilios kuopos pareigūnams, visoje Lietuvoje vykdė slaptą policijos operaciją, kurios metu sulaikyti veikiančių organizuotų nusikalstamų grupuočių nariai. Nusikaltimas neaplenkė ir Šiaulių.

Tyrimo metu buvo identifikuoti organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, jų veiklos pobūdis ir mastas. Grupuotės veikla apėmė ne vieną Lietuvos regioną, todėl buvo atlikta plataus masto policijos sulaikymo operacija ir daugiau kaip 40 kratų Tauragės, Alytaus, Kauno, Šiaulių bei Vilniaus apskrityse sulaikytų asmenų gyvenamosiose vietose bei jų naudojamose transporto priemonėse.

Kratų metu iš nelegalios apyvartos paimtos galimai narkotinės ir psichotropinės medžiagos, nusikalstamu būdu įgyti pinigai, prieštankiniai granatsvaidžiai, nustatyta kanapių auginimo laboratorija su tam specialiai pritaikyta įranga ir kiti daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti. Operacijos metu sulaikyta 15 asmenų.

Nusikaltėliai įtariami sunkiais bei labai sunkiais nusikaltimais, susijusiais su narkotinių bei psichotropinių medžiagų disponavimu, jų realizavimu stambiu mastu, taip pat ginklų ir šaudmenų nelegalia prekyba.

Prokurorai kreipėsi į teismą dėl griežčiausios kardomosios priemonės ‒ suėmimo skyrimo sulaikytiems asmenims, kadangi jų padarytos nusikalstamos veikos priskiriamos prie sunkių arba labai sunkių nusikaltimų, taip pat kai kurie iš jų dėl analogiškų veikų padarymo įtariami ne pirmą kartą. Sulaikyti asmenys turi tam tikra kriminalinę praeitį, buvo ankščiau žinomi teisėsaugos institucijoms ir praeityje teisti už įvairių nusikaltimų padarymą.

Vilniaus miesto apylinkės teismas sulaikytiesiems skyrė griežčiausias kardomąsias priemones – suėmimus.

2019 metais po intensyvaus ir kruopštaus darbo Vilniaus policijos kriminalistai atliko ikiteisminio tyrimo veiksmus, kurių metu buvo nustatyti asmenys, priklausantys organizuotoms nusikalstamoms struktūroms, užsiimantys labai dideliais kiekiais narkotinių ir psichotropinių medžiagų, ginklų bei šaudmenų platinimu. Tiriant šias nusikalstamas veikas, buvo nustatytos ir korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos, tai yra, asmuo, norėjęs palengvinti sau vairavimo egzamino išlaikymą, galimai per tarpininkus davė kyšį valstybės tarnautojui, teikiančiam viešąsias paslaugas.

Pareigūnai aktyviai tęsia ikiteisminį tyrimą, siekdami nustatyti daugiau asmenų, prisidėjusių prie šių nusikalstamų veikų padarymo, todėl manoma, kad sulaikomų asmenų bus daugiau.