Grėsmę keliuose keliančio vairuotojo kol kas nesutramdė niekas

Policijos nuotr.
Šiaulių rajone, ties Gilvyčių kaimu, vairuotojas nebesuvaldė motociklo ir nugriuvo.
Šiaulių apskrities policijos akiratyje nuolat atsiduria 29 metų šiaulietis, kuris nėra įgijęs teisės vairuoti, tačiau be skrupulų sėda prie transporto priemonių vairo ir važinėja miesto gatvėmis bei užmiesčio keliais. Policija užfiksavusi ne vieną atvejį, kuomet pažeidimus prie vairo vaikinas padarė būdamas dar ir neblaivus.

Jokio „Stop“, tik greitis

Paskutinis šiauliečio susitikimas su pareigūnais įvyko liepos 4 dieną. Apie pusę devynių ryto patruliai Šiaulių rajone, Voveriškių kaime, pastebėjo važiuojantį motociklą „Honda NT 650 V“ be valstybinių numerių.

Į reikalavimą sustabdyti transporto priemonę vairuotojas nereagavo. Padidinęs greitį, jis nuvažiavo pirmyn, pavojingai manevruodamas, lenkdamas transporto priemones iš dešinės, keldamas pavojų kitiems eismo dalyviams.

Įvažiavęs į Šiaulius, motociklininkas vienoje sankryžoje kirto pagrindinį kelią, sukeldamas avarinę situaciją, nes nepraleido juo važiavusių transporto priemonių ir jas privertė staigiai stabdyti.

Dar dvi sankryžas vairuotojas pralėkė degant raudonam šviesoforo signalui, o geležinkelio pervažą kirto, lenkdamas kitas transporto priemones ir net nestabtelėjęs prie ženklo „Stop“.

Patruliai, važiuodami iš paskos, garsiakalbiu nuolat kartojo reikalavimą sustoti, tačiau jis išgirstas nebuvo.

Motociklininkas iš Šiaulių vėl spruko į užmiestį. Kai ties Gilvyčių kaimu kitas patrulių ekipažas užtvėrė kelią, vyras pasuko į laukus, per pasėlius, po to vėl grįžo į kelią, tačiau nebesuvaldė motociklo ir nugriuvo.

Medikai bėgliui konstatavo kelio sumušimą ir raiščių patempimą.

Vairuotojas buvo blaivus. Pareigūnų paklaustas, kodėl nestojo, jis nurodė, kad nėra įgijęs vairuotojo pažymėjimo ir, teismo sprendimu, jam yra uždrausta teisė vairuoti.

Skaudžios pamokos neišmokė

Paaiškėjo, kad Šiaulių policijos pareigūnams šis šiaulietis, neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, tačiau vairuodamas transporto priemones, nuo 2015 metų įkliūva jau penktą kartą.

Prieš penkerius metus Šiauliuose, Dvaro gatvėje, jis automobiliu nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį.

Išsigandęs atsakomybės, vaikinas iš įvykio vietos spruko. Kai buvo sulaikytas, jam nustatytas 0,62 promilės girtumas.

Vairuotojas teisinosi, kad alkoholį vartojo po eismo įvykio dėl patirto streso. Tačiau eismo taisyklės iki eismo įvykio aplinkybių nustatymo alkoholį vartoti draudžia. Tai prilyginama girto vairavimui. Teismas konfiskavo transporto priemonę, su kuria padarytas pažeidimas, ir paskyrė 1 158 eurų baudą.

Po metų šiaulietis policijos pareigūnams ir vėl įkliuvo prie automobilio vairo. Teisės vairuoti įgijimu jis buvo nepasirūpinęs. Ir vėl – bauda.

2018-ųjų vasarą policijos pareigūnai Šiaulių rajone jį ir vėl išvydo prie transporto priemonės vairo. Kadangi vairavo neblaivus (2,02 promilės), tad nuo pareigūnų nutarė sprukti. Už nepaklusimą policijos pareigūnų reikalavimui sustabdyti transporto priemonę ir už vairavimą neturint tam teisės tada buvo pradėta administracinė teisena.

Už vairavimą išgėrus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vairuotojui paskirta 1 900 eurų bauda, už 2 000 eurų konfiskuota turto ir dviem metams uždrausta naudotis teise vairuoti. Asmuo, kuriam paskirtas specialiosios teisės atėmimas, šios teisės atėmimo laikotarpiu negali ja ne tik naudotis, bet ir jos įgyti.

Po metų neturintis teisės vairuoti ir neblaivus (1,49 promilės) vaikinas sėdo ant motociklo „Honda NT650V“. Tačiau jį suvaldyti nesisekė. Šiauliuose motociklas trenkėsi į stovintį automobilį „Audi A6“. Vairuotojas kartu su neblaiviu (1,75 promilės) keleiviu iš įvykio vietos pabėgo.

Tačiau susitikimo su pareigūnais jis neišvengė, o dėl patirtų sužalojimų atsidūrė Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurginės reanimacijos skyriuje. Kartu važiavęs draugas gydytas Traumatologijos skyriuje.

Šių metų vasarį vyrui už tai, kad neblaivus, sukėlė eismo įvykį, dėl kurio buvo sutrikdyta kito žmogaus sveikata, paskirta 10 mėnesių nelaisvės, tačiau bausmės vykdymas dviem su puse metų atidėtas. Teismo nuosprendyje taip pat numatyta 1 937 eurų bauda, 1 400 vertės turto konfiskavimas, o draudimas naudotis teise vairuoti ir tuo pačiu įsigyti vairuotojo pažymėjimą buvo pratęstas iki ketverių metų.

Tačiau nei baudos, nei teisės vairuoti atėmimas, nei paties sunki trauma šiauliečio nepamokė – liepos 4-ąją jis vėl bandė likimą, vairuodamas motociklą ir sprukdamas nuo atsakomybės bei policijos pareigūnų.

Dėl penkių sprukimo metu padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų vaikinui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o dėl to, kad vengė atlikti su laisvės atėmimu nesusijusią baudžiamojo poveikio priemonę, kuria jam atimta teisė vairuoti, pradėtas ikiteisminis tyrimas.