Girti vairavę patėvis ir posūnis stos prieš teismą

Redakcijos archyvo nuotr.
Alkoholio padauginę vyrai pasikeisdami sėdo prie to paties automobilio vairo. Dabar abiejų laukia teismas.
Tą patį automobilį „VW Passat Variant“ pasikeisdami vairavę tėvas ir jo posūnis į Radviliškio policijos komisariato pareigūnų akiratį pateko, kai vienas, būdamas neblaivus, įskriejo į atsidūrė kaimyno sodą, o kitas, gelbėdamas aplinkoje sunkiai besiorientuojantį pirmąjį, automobilį girtas parvairavo į namus.

Sausio 14-osios vakaras Radviliškio rajone, Skomaičių kaime, gyvenančių sutuoktinių ramybę apie 20 valandą sudrumstė intensyvus automobilio burzgimas sode, kažkas negailestingai „gazavo“, tačiau automobilis iš vietos nejudėjo.

Pažiūrėjęs pro langą, 60-metis šeimininkas pamatė atbuline eiga į sodą įvažiavusį ir į medinį stulpelį įsirėmusį „VW Passat“ automobilį. Kai vyras su žmona priėjo prie transporto priemonės ir atidarė jos dureles, pamatė 63 metų pažįstamą, nuo kurio smarkiai tvoskė alkoholiu. Vyras sėdėjo prie vairo ir beveik snaudė, kalbėjo nerišliai. Į klausimą, ką jis čia daro su automobiliu jų sode, vyras tik išlemeno: „Ko nori?“

Vairuotojas patraukti automobilio nesugebėjo, nes nerado užvedimo raktelio, nors kelis kartus patikrino savo kišenes. Kai sodo šeimininkai puolė raktelių ieškoti aplink automobilį, tada vairuotojas pagaliau raktelius surado toje pačioje kišenėje, kurią tikrino prieš tai. Raktelį jis padavė prie automobilio atėjusiam 43 metų savo posūniui, kuris problemą išsprendė greitai – sėdo į automobilį ir jį parvairavo į savo gyvenamojo namo kiemą. Tačiau tokiu savo elgesiu problemų prisidarė sau, nes, kaip vėliau paaiškėjo, irgi buvo neblaivus. Atvykę policijos pareigūnai jam nustatė 2,50 promilės girtumą.

Negana to, vyras vairavo neturėdamas teisės, nes ją prarado, kai prieš porą metų policijos pareigūnų buvo sulaikytas netoli Skomaičių kaimo girtas vairuojantis mopedą. Pareigūnai nustatė 2,43 promilės girtumą. Tada vyrui buvo skirta 30 parų arešto, jis prarado mopedą bei teisę vairuoti.

Sausio 14-osios vakarą sėsdamas prie transporto priemonės vairo, skomaitiškis pažeidė Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų paskirtą draudimą dvejus metus vairuoti kelių transporto priemones. Taigi dėl to, kad vairavo būdamas vidutinio girtumo ir neturėdamas tam teisės, kai ji atimta, vyrui buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ikiteisminis tyrimas už vairavimą išgėrus pradėtas ir iš Baisogalos pas jį į svečius atvažiavusiam patėviui, kuriam buvo nustatytas – 2,07 girtumas.

Patėvis ir posūnis pripažino vairavę girti, tik negalėjo paaiškinti – kodėl? Dabar abiem teks stoti prieš teismą ir sulaukti nuosprendžio, kuriuo gali būti skirta arba baudą, arba areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.