Gir­ta bomba iš­taš­kė ke­tu­ris au­to­mo­bi­lius

Gir­ta bomba iš­taš­kė ke­tu­ris au­to­mo­bi­lius

Gir­ta bomba iš­taš­kė ke­tu­ris au­to­mo­bi­lius

Šeš­ta­die­nį Šiau­liuo­se, Pra­mo­nės gat­vė­je, vi­siš­kai gir­tas ir tei­sės vai­ruo­ti ne­tu­rin­tis 27 me­tų šiau­lie­tis su­kė­lė ava­ri­ją, ku­rios me­tu su­ža­lo­ti žmo­nės, su­kne­žin­ti ke­tu­ri au­to­mo­bi­liai. Tik lai­min­go at­si­tik­ti­nu­mo dė­ka ava­ri­jo­je iš­veng­ta žū­čių ir skau­džių su­ža­lo­ji­mų.

Ne­lai­mės vie­to­je dir­bo gau­sios ope­ra­ty­vi­nių tar­ny­bų pa­jė­gos.

Edi­ta KARK­LE­LIE­NĖ

edita@skrastas.lt

Skry­dis

Ne­lai­mė įvy­ko pen­kio­li­ka mi­nu­čių po 17 va­lan­dos. Pir­mi­niais duo­me­ni­mis, au­to­mo­bi­lio „Vol­vo S80“ be vals­ty­bi­nių nu­me­rių vai­ruo­to­jas ne­pa­si­rin­ko sau­gaus va­žia­vi­mo grei­čio, ne­su­val­dė  au­to­mo­bi­lio ir rė­žė­si į prie­ky­je ta pa­čia kryp­ti­mi va­žiuojantį au­to­mo­bi­lį „Nis­san Pri­me­ra“, ku­rį vai­ra­vo 23 me­tų šiau­lie­tis.

Po to „Vol­vo“ iš­va­žia­vo į prieš­prie­ši­nę eis­mo juos­tą ir su­si­dū­rė su prieš­prie­šiais, ant­ra eis­mo juos­ta va­žiuojančiu au­to­mo­bi­liu „VW Pas­sat“, vai­ruo­ja­mu 58-erių vy­ro.

Smū­gio jė­ga pa­sa­tą nu­bloš­kė į pir­mą eis­mo juos­tą, to­dėl į jo ga­lą rė­žė­si šia juos­ta va­žia­vu­si „Au­di A4“, vai­ruo­ja­ma 25 me­tų vy­ro.

Į ne­lai­mės vie­tą ope­ra­ty­viai su­lė­kė vi­sos ope­ra­ty­vio­sios tar­ny­bos – po­li­ci­ja, ug­nia­ge­siai, grei­to­sios me­di­kai. Nu­ken­tė­ju­sie­siems su­teik­ta pa­gal­ba. Ne­lai­mės vie­to­je be­ma­tant su­si­rin­ko ava­ri­jos liu­dy­to­jai, ku­rie su­ti­ko po­li­ci­jos pa­rei­gū­nams pa­pa­sa­ko­ti, ką ma­tę.

Paaiš­kė­jo, kad ava­ri­jos kal­ti­nin­kas, 27 me­tų šiau­lie­tis, ne tik ne­tu­ri tei­sės vai­ruo­ti, bet prie vai­ro sė­do bei ava­ri­ją su­kė­lė bū­da­mas vi­siš­kai gir­tas – jam nu­sta­ty­tas sun­kus – 2,65 pro­mi­lės – gir­tu­mas.

Pa­sa­to vai­ruo­to­jo su­tuok­ti­nė, ku­riai per ava­ri­ją su­lau­žy­tas krū­tin­kau­lis, iš­ga­ben­ta į li­go­ni­nę. Vai­ruo­to­jas vė­liau į li­go­ni­nės prii­ma­mą­jį nu­vy­ko pa­ts. Nu­ken­tė­ju­sie­ji, su­tei­kus pa­gal­bą, iš­leis­ti gy­dy­tis am­bu­la­to­riš­kai.

Me­di­kų pa­gal­bos pri­rei­kė ir pa­čiam ava­ri­jos kal­ti­nin­kui. Dėl kai­rio šlau­ni­kau­lio iš­ni­ri­mo, gal­vos su­mu­ši­mo, ap­si­nuo­di­ji­mo al­ko­ho­liu jis gy­do­mas Trau­ma­to­lo­gi­jos sky­riu­je.

Ava­ri­jos su­kė­lė­jo au­to­mo­bi­ly­je va­žia­vu­siam ke­lei­viui grei­to­sios me­di­kai taip pat bu­vo nu­sta­tę kai­rio­jo ke­lio su­ža­lo­ji­mus. Ta­čiau grei­to­sios pa­gal­bos au­to­mo­bi­liu jį nu­ga­be­nus į li­go­ni­nę, šis vy­ras pa­si­ša­li­no net neap­žiū­rė­tas.

Po­li­ci­jai ge­rai pa­žįs­ta­mas

Gir­tas va­žia­vęs ir žmo­nių per plau­ką mir­ti­nai ne­su­ža­lo­jęs vy­ras – tik­ra rakš­tis ne tik Šiau­lių po­li­ci­jai, bet ir vi­suo­me­nei. Jis ne­sus­kai­čiuo­ja­mai dau­gy­bę kar­tų baus­tas ad­mi­nist­ra­ci­ne tvar­ka dėl gir­to su­kel­tų vie­šo­sios tvar­kos pa­žei­di­mų – ne tik šli­ti­nia­vi­mo gat­vė­mis, bet ir šla­pi­ni­mo­si vie­šo­se mies­to vie­to­se ir t.t.

Ne­tu­rė­da­mas tei­sių, vy­ras, įskai­tant šeš­ta­die­nio ne­lai­mę, yra pa­da­ręs ke­tu­rias ava­ri­jas. Tris iš jų bū­da­mas gir­tas.

Dar tris kar­tus po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai šio šiau­lie­čio gir­tu­mą yra išaiš­ki­nę at­si­tik­ti­nai su­stab­dę jo au­to­mo­bi­lį pa­tik­rinti.

Ne vie­ną „žyg­dar­bį“ ke­ly­je įvyk­dęs „did­vy­ris“ vai­ruo­to­jo eg­za­mi­ną iš­lai­kė ir lai­ki­ną­jį – dve­jų me­tų – pa­žy­mė­ji­mą įgi­jo tik 2013 me­tų lie­pos mė­ne­sį. Ta­čiau ne­tru­kus šį pa­žy­mė­ji­mą trims mė­ne­siams pra­ra­do dėl leis­ti­no va­žia­vi­mo grei­čio vir­ši­ji­mo.

Pra­ra­dęs tei­sę vai­ruo­ti, vy­ras į „Re­git­rą“ dėl nuo­la­ti­nio pa­žy­mė­ji­mo iš­da­vi­mo taip ir ne­si­krei­pė.

Dėl šeš­ta­die­nį Šiau­liuo­se, Pra­mo­nės gat­vė­je, įvyk­dy­tos ava­ri­jos, ku­rio­je bu­vo su­ža­lo­ti žmo­nės, šio šiau­lie­čio at­žvil­giu iš­kel­ta bau­džia­mo­ji by­la.

Bau­džia­ma­sis ko­dek­sas už to­kį nu­si­kal­ti­mą nu­ma­to bau­dą, areš­tą ar­ba lais­vės atė­mi­mą iki tre­jų me­tų.

Vik­to­ro Šut­kaus nuo­tr.

Gir­to ke­lių nu­si­kal­tė­lio su­kel­tos ava­ri­jos pa­sek­mės: su­ža­lo­ti žmo­nės ir su­kne­žin­ti au­to­mo­bi­liai.