Ginkluoto nusikaltimo „herojai“ sėdo

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Spalvingą kriminalinę praeitį turintiems Kristijonui Chadzevičiui ir Artūrui Riabovui šįkart už grotų teks pasėdėti po vienuolika metų.
Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį šiauliečiams 27 metų Kristijonui Chadzevičiui ir 37 metų Artūrui Riabovui. Labai didelio kiekio kvaišalų gamyba, gabenimu, laikymu turint tikslą jas platinti kaltinti vyrai už grotų praleis daugiau nei po dešimtmetį.
K. Chadzevičius ir A. Riabovas – policijai gerai žinomi asmenys, prieš keletą metų su bendrininkais sulaikyti po apsišaudymo Joniškyje.

Kalėjimas ir konfiskacija

K. Chadzevičiui skirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė, jo bendrininkui A. Riabovui – 11 metų 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė, kuri subendrinta su anksčiau už kitą padarytą nusikalstamą veiką paskirtos neatliktos bausmės dalimi.

Teismas konfiskavo nusikaltimo priemonę – automobilį „Opel Vectra“. Iš abiejų kaltinamųjų bus išieškota automobilio BMW, kuriuo taip pat vykdytas nusikaltimas, piniginė vertė – 5 350 eurų. Kaltais pripažinti vyrai solidariai turės padengti bylinėjimosi išlaidas.

Bendrininkų grupėje veikę teisiamieji prisipažino kaltais, jie teigė, kad labai gailisi dėl padaryto nusikalimo, teismo prašė šį prisipažinimą pripažinti jų atsakomybę lengvinančia aplinkybe ir griežtai nebausti.

Kvaišalus slėpė keliose vietose

Baudžiamosios bylos duomenimis, 2019 metų vasario 10 dieną K. Chadzevičius savo gyvenamame name Šiauliuose kartu su A. Riabovu ir dar dviem vyrais, kurių atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas į atskirą tyrimą, veikdami pagal išankstinį susitarimą, pagamino labai didelį kiekį – 1 726,999 kilogramo psichotropinės medžiagos amfetamino.

Tą pačią dieną, apie 17 valandą, dalį pagamintų narkotikų automobiliu BMW vyrai nugabeno į P. Cvirkos gatvėje esančią automobilių stovėjimo aikštelę ir padėjo į ten iš anksto pastatytą automobilį „Opel Vectra“.

20 minučių po penktos apie 80 gramų ir 949,423 gramo kvaišalų minėtu BMW buvo atvežta į Ragainės gatvę ir paslėpta skirtingose vietose: viena dalis – po lauko konteineriu, kita – apleistame mūriniame pastate.

Likusi narkotikų dalis – 0,004 gramo liko K. Chadzevičiaus namuose.

Netrukus abu vyrai buvo sulaikyti, kratos metu policijos pareigūnai rado minėtose slėptuvėse laikytas narkotines priemones.

Šaudė ir gaudė

K. Chadzevičius ir A. Riabovas „pagarsėjo“ prieš keletą metų.

2019-ųjų sausio 24-ąją Joniškio mieste Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė keturis su organizuotu nusikalstamumu siejamus asmenis. Iš pradžių buvo sulaikyti trys iš keturių su ginkluotu nusikalstamumu siejami Šiaulių gyventojai, o vėliau viename iš gyvenamųjų namų, buvo sulaikytas ir ketvirtas įtariamasis – taip pat su Šiaulių miesto nusikalstamų grupuočių veikla siejamas K. Chadzevičius.

Tądien Joniškyje, Žemaitės gatvėje, pareigūnai stebėjo automobilį su keturiais, galimai nusikaltimui besiruošiančiais vyrais. Pareigūnams privažiavus, ketvertas staiga šoko iš automobilio ir pasileido į skirtingas puses.

Prasidėjo bėglių sulaikymo operacija. Du asmenys – policijai gerai žinomi šiauliečiai P. Petronis ir A. Riabovas – buvo sulaikyti iš karto, dar dviem pavyko pasprukti.

Trečias bėglys, 29 metų Šiaulių gyventojas J. Kravčiukas, užuot pasidavęs, į pareigūną nukreipė pistoletą. Pareigūnas sureagavo žaibiškai – išsitraukė tarnybinį ginklą ir kelis kartus šovė.

Policininkus į ūkio pastatą, kur slėpėsi bėglys, nuvedė kraujo pėdsakai.

Po derybų J. Kravčiukas policijos pareigūnams pasidavė. Įvykio vietoje kriminalistai surado J. Kravčiuko kovinį pistoletą „Makarov“.

Dėl K. Chadzevičiaus sulaikymo visi išvažiavimai iš Joniškio buvo blokuoti. Apie 15 valandą jis buvo sulaikytas. Jo ginklas rastas vieno namo kieme.

Pareigūnų operacija įvykdyta turint informacijos, kad įtariamieji ketino susidoroti su teisėsaugai taip pat žinomu asmeniu, užvaldyti jo turtą – automobilį.

Visi sulaikytieji – anksčiau ne po vieną kartą teisti.

Prispirti automobilyje rastų įkalčių jie prisipažino tik dėl ginklų, bet ne dėl planuoto 13 tūkstančių eurų vertės automobilio pagrobimo.