Gimnazistas iš Šiaulių bus teisiamas dėl kvaišalų platinimo

Prokuratūros nuotr.
Baudžiamosios bylos duomenimis, vaikinas kvaišalų platinimu vertėsi besimokydamas gimnazijoje.

Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir Šiaulių apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 18-metis gimnazistas kaltinamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir jų platinimu nepilnamečiams.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų vasario – kovo mėnesiais, dar būdamas nepilnametis, vaikinas galimai platino narkotines medžiagas kanapes (antžemines jų dalis) penkiolikai asmenų, iš kurių devyni – nepilnamečiai. Jaunuolis, įtariama, įsigijo ne mažiau kaip 20 gramų narkotinių medžiagų, kurias platino tą pačią mokyklą lankantiems vaikams ir kitiems asmenims, susisiekusiems su juo per socialinius tinklus.

Liudytojų parodymais, su kaltinamuoju dėl narkotinių medžiagų įsigijimo jie tardavosi mobiliaisiais telefonais bei mokykloje. Kovo mėnesio pabaigoje policijos pareigūnų atliktos kratos metu vaikino gyvenamojoje vietoje buvo rastos ir paimtos likusios narkotinės medžiagos.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino iš dalies.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti jaunuoliui gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų, už jų platinimą nepilnamečiams – nuo trejų iki dvylikos metų.