Fiktyvus direktorius stos prieš teismą

FNTT nuotr.
Pareigūnai įtaria, kad per fiktyvų direktorių buvo sudarytas apgavikiškas sandoris, susijęs su pinigų plovimu.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio valdybos pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame asmuo, už atlygį tapęs fiktyviu įmonės vadovu, kaltinamas klastojęs dokumentus.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, fiktyvus sandoris 2018 metais buvo sugalvotas ir valdomas teisėsaugai gerai žinomo ir ne kartą teisto asmens. Įtariama, kad jis įkalbėjo kaltinamąjį, kuris taip pat anksčiau buvo teistas, suklastoti įmonės akcijų pirkimo–pardavimo sutartį bei susijusius dokumentus ir tapti įmonės fiktyviu akcininku bei direktoriumi.

Už naujas pareigas vyrui buvo pažadėtas nemenkas atlygis – po tūkstantį eurų per mėnesį. Notarui patvirtinus, įmonė bei 100 procentų jos akcijų, kurių nurodyta vertė siekė per 20 tūkstančių eurų, buvo perduota kaltinamojo žinion. Pareigūnai įtaria, kad šis sandoris buvo fiktyvus, o kaltinamasis iš tiesų nieko nepirko bei tokios pinigų sumos už akcijas nemokėjo.

Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui, fiktyvusis direktorius ir akcininkas sandorio sumanytojo nurodymu turėtą įmonę bei akcijas pardavė kitam piliečiui. Notaro patvirtintoje pirkimo–pardavimo sutartyje buvo nurodyta, kad akcijų vertė siekė tik vieną tūkstantį eurų. Įtariama, kad kaltinamasis jokių pinigų negavo, o dokumentuose įtvirtintas sandoris buvo fiktyvus ir neatitiko tikrovės.

Tyrimą organizavo ir kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė.

Griežčiausia bausmė už dokumentų klastojimą – laisvės atėmimas iki trejų metų.