Draudimo bendrovės apmauti nepavyko

Artūro STAPONKAUS nuotr.
24 metų Latvijos pilietis Deniss Alfimcovs apšvarino paties nuomotą butą Šiauliuose ir kreipėsi į draudimo bendrovę dėl patirtos žalos atlyginimo.
Šiaulių apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 24 metų Latvijos pilietis Deniss Alfimcovs kaltinamas imitavęs didelės vertės turto vagystę nuomojamame bute Šiauliuose, nes turėjo tikslą iš draudimo bendrovės gauti draudimo išmoką.

Inscenizavo vagystę

Kaltinamasis kaltę dėl nusikalstamos veikos pripažino visiškai, todėl baudžiamoji byla jo atžvilgiu nagrinėjama sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Per teismo posėdį prokuroras paskelbė kaltinamąjį aktą, D. Alfimcovs apklaustas. Vyras davė išsamius paaiškinimus dėl pareikštų kaltinimų: pasikėsinimo sukčiauti ir melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.

Kaltinamasis sakė, kad nusikalstamas veikas padarė dėl sunkios materialinės padėties. Užsienietis nurodė, kad nepavykus verslo sandoriui buvo skolingas 15 000 eurų, o asmuo, kuriam jis buvo skolingas, grasino. Kaltinamasis baiminosi dėl kūdikio besilaukiančios draugės saugumo.

Anot D. Alfimcovs, atsidūręs beviltiškoje situacijoje, jis sugalvojo apgaule gauti draudimo išmoką. Teigė, laužtuvu išlaužęs nuomojamo buto langą ir inscenizavęs vagystę. Vyras teisme nuoširdžiai gailėjosi dėl tokio savo elgesio, nuomoto buto savininkui atlygino žalą už sugadintą langą ir atsiprašė visų proceso dalyvių.

Išmokų negavo

D. Alfimcovs 2019 metų rugpjūčio mėnesį Šiauliuose išsinuomojo butą. Tą patį mėnesį su draudimo bendrove sudarė gyventojo turto draudimo sutartį ir apdraudė nuo vagysčių bute laikomą turtą.

Praėjus mėnesiui po draudimo sutarties, vyras kreipėsi į policiją. Užsienietis kaltinamas melagingai pranešęs apie įvykdytą jam priklausančio turto vagystę iš buto.

Po to D. Alfimcovs raštu kreipėsi į draudimo bendrovę, todėl kaltinamas dar ir melagingu pranešimu apie įvykdytą jam priklausančio apdrausto turto vagystę iš buto. Draudimo bendrovei vyras pateikė daiktų įsigijimą patvirtinančius dokumentus ir paprašė išmokėti draudimo išmoką už tariamai pagrobtą jam priklausantį turtą, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė, kai, paaiškėjus apgaulei, draudimo bendrovė atsisakė išmokėti jam draudimo išmoką.