Dopingo medžiagos sporto trenerį atvedė į teismą

Prokuratūros nuotr.
Teismas patvirtino, kad šiaulietis dopingo medžiagas neteisėtai laikė, turėdamas tikslą jas platinti.
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai baudžiamuoju įsakymu kaltu dėl neteisėto didelio kiekio gabenimo ir laikymo tam tikrų dopingo medžiagų pripažino vieną buvusį Šiaulių sporto klubų vadovą bei trenerį Nerijų Čerauską.

Teismas paskyrė Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės prašytą bausmę – 3 013 eurų baudą. Taip pat patenkino prašymą – kratos metu paimtas medžiagas sunaikinti.

Šiaulių apskrities VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams atlikus ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad 41-erių N. Čerauskas įsigijo didelį kiekį medžiagų, priskiriamų augimo hormonų grupei, bei preparatų, prilygstančių testosteronui, ir neteisėtai laikė, turėdamas tikslą platinti.

Tyrimo duomenimis, dopingo medžiagas N. Čerauskas galimai laikė ne savo, o pažįstamo sporto klubo kliento namuose.

Nuteistasis sportininkui į namus Šiauliuose atvežė didelį kiekį dopingo preparatų ir juos paliko. Šios medžiagos buvo laikomos pažįstamo namuose, o jam persikėlus gyventi į kitą butą, kartu pervežtos į naują gyvenamąją vietą.

Nedidelį kiekį dopingo medžiagų pažįstamas naudojo pats, tačiau pinigų jų savininkui nemokėjo. N. Čerauskas anksčiau iš jo buvo pasiskolinęs pinigų, tad tokiu būdu šiek tiek sumažinta skola.

2017 metų rugpjūtį pareigūnams atlikus kratą bute, kuriame laikytos medžiagos, rasta 147 dėžutės, 68 buteliukai, 616 lapelių ir 351 ampulė įvairių dopingo medžiagų.

N. Čerauskas pripažino savo kaltę, todėl ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė siūlė procesą baigti teismo baudžiamuoju įsakymu.