
Naujausios
„Delfino“ vadovas susipainiojo
Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ direktorius Valerijus Belovas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, kai sprendė klausimus dėl savo sūnaus tarnybos eigos. Tokią išvadą paskelbė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Veikė sūnaus labui
Tyrimą VTEK atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos bei Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pranešimų pagrindu.
Tirtos aplinkybės, ar mokyklos direktorius, galimai priimdamas su sūnaus tarnybos eiga susijusius sprendimus (skirdamas atostogas, priedus už papildomą darbą, nustatydamas darbo krūvį ir panašiai), neveikė interesų konflikto situacijoje.
Taip pat ar nesinaudojo valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai, kai mokyklai priklausantį tarnybinį automobilį galimai naudojo ne tarnybinei veiklai.
Vadovaujantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymu, pranešimams pateikti nustatomas trejų metų terminas nuo galimai teisės aktus pažeidžiančios veikos padarymo. Atsižvelgiant į tai, VTEK vertino V. Belovo veiksmus, atliktus tik nuo 2013 metų sausio.
Tyrimo medžiaga rodo, kad per pastaruosius trejus metus mokyklos direktorius savo sūnaus atžvilgiu priėmė ne vieną sprendimą.
Valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims draudžiama dalyvauti rengiant, svarstant ir priimant interesų konfliktą keliančius sprendimus. Jei asmuo turi priimti tokį sprendimą, jis privalo informuoti apie tai savo tiesioginį vadovą (V. Belovo atveju – Šiaulių miesto savivaldybės merą) ir nusišalinti nuo interesų konfliktą keliančio klausimo rengimo, svarstymo ir priėmimo.
Tačiau iš tyrimo metu surinktų dokumentų matyti, kad V. Belovas nesiėmė jokių veiksmų tokiems reikalavimams įvykdyti.
Nesant pakankamai duomenų, jog mokyklos direktorius įstaigai priklausantį tarnybinį automobilį naudojo ne tarnybinei veiklai, VTEK nusprendė tyrimą dėl šių aplinkybių nutraukti.
Pateiktos rekomendacijos
Atsižvelgdama į atlikto tyrimo išvadas, VTEK rekomenduoja mokyklos steigėjui – Savivaldybės tarybai ar jos įgaliotam asmeniui – pakeisti mokyklos Tarnybinių automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimosi įstaigoje tvarką taip, kad ji neprieštarautų Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms ir Vyriausybės nutarimu patvirtintoms Pavyzdinėms tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo biudžetinėse įstaigose taisyklėms.
Taip pat VTEK rekomenduoja Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ steigėjui išspręsti V. Belovui interesų konfliktą keliančią situaciją ir pavesti spręsti visus su mokyklos direktoriaus sūnaus darbu susijusius klausimus kitam asmeniui.
Tarnybinio transporto naudojimą reglamentuojančiuose įstaigų vidaus teisės aktuose turi būti vienareikšmiškai nustatyti draudimai tarnybinius automobilius naudoti asmeniniams poreikiams tenkinti. Taip pat turi būti užtikrinta ir griežtai kontroliuojama tarnybinių automobilių saugojimo tvarka, kuri užkirstų kelią bet kokioms piktnaudžiavimo valstybei ar savivaldybei priklausančiu turtu apraiškoms ir galimybėms.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
SPRENDIMAI: Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ direktorius Valerijus Belovas susipainiojo priimdamas viešus ir privačius sprendimus.