Degtindarių pasiruošimas Kalėdoms – su liūdna pabaiga

Policijos nuotr.
Šimtus litrų naminės degtinės neabejotinai buvo ketinama parduoti.
Kiekvienas didžiajai metų šventei Kalėdoms ruošiasi savaip. Naminės degtinės gamintojai irgi nesnaudžia – apie namų gamybos svaigalų gamybos suintensyvėjimą prieš Kalėdas policijos pareigūnus pasiekia vis daugiau informacijos.

Kaimyninėje Telšių apskrityje nelegalaus gėrimo derlius įspūdingas. Palangos gatvėje esančiame garažų masyve, viename iš garažų, rastos 349 dviejų litrų pakuotės su rudos spalvos skysčiu, kuris skleidė alkoholio kvapą. Gėralas buvo supilstytas į maišelius su kraneliais. Į tokius įprastai pilstomos šviežiai išspaustos sultys. Užrašas ant dėžutės, kurioje buvo įpakuotas maišelis su neaiškios kilmės alkoholiu, bylojo, kad čia turėtų būti romas. Koks alkoholis iš tikrųjų yra pakuotėse, paaiškės po specialistų tyrimo.

Kratos metu namuose dar buvo rasta beveik 13 tūkstančių kontrabandinių baltarusiškų cigarečių, kurios nebuvo pažymėtos mūsų šalies banderolėmis.

Gruodžio 7-ąją pareigūnai sustabdė 49 metų vyro automobilį „Audi A4“. Vairuotojas buvo blaivus, bet gabeno aštuonis plastikinius 20 litrų kanistrus su namine degtine. Tokio pat skystalo buvo rasta ir šio vyro garaže. Iš čia paimti dar 78 įvairios talpos plastikiniai kanistrai su gėrimu.

Degtindarys pričiuptas ir Šiaulių apskrityje. Naminės degtinės gamintoją Radviliškio rajone išdavė gaisras. Dapšionių kaime gyvenantys žmonės gruodžio 6-osios vidurdienį pamatė iš vieno namo rūkstančius dūmus. Atvykę ugniagesiai gaisrą užgesino. Paaiškėjo, kad degė čiužinys, ant kurio gulėjo ir rūkydamas užmigo neblaivus šeimininkas.

Gaisrą gesindami ugniagesiai pastebėjo, kad vyras nuo krosnies pačiupo du didžiulius bidonus ir nunešė į kitą kambarį.

Kai į įvykio vietą atvykę Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai panoro užeiti į tą kambarį, šeimininkas jų įleisti nepanoro. Paaiškėjo, kad bidonai – tai aparatas naminei degtinei gaminti, kuriame buvo 18 litrų raugo.

34 metų radviliškietis buvo agresyvus, tikrintis girtumą atsisakė. Iš pradžių daug kartų už įvairius nusikaltimus teistas vyras gynėsi šio aparato nuosavybės, vėliau pripažino, kad įrenginys priklauso jam ir kad jau prieš kelias dienas jis ragavo šiuo aparatu pagaminto gėralo.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo aparato laikymo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl raugo laikymo, gaisro sukėlimo ir policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo – administracinio nusižengimo teisena.