Darbdavius mulkinęs darbuotojas laukiamas teisme

Policijos nuotr.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, darbuotojas švarino įmonė, kurioje pats dirbo.
Kelmės ir Panevėžio rajonų bei Šiaulių ir Mažeikių miestų gyventojai, patys to nenujausdami, padėjo nusikalstamų kėslų turėjusiam vyrui pelnytis įmonės, kurioje dirbo, sąskaita. Apie darbuotojo savivalę sužinojusi uždaroji akcinė bendrovė kreipėsi į teismą ir paprašė priteisti patirtos žalos atlyginimą.

Policija baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto pasisavinimo iš vienos Mažeikiuose įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės. Kaltinimai pareikšti jau anksčiau už nusikaltimus, susijusius su sukčiavimu bei dokumentų klastojimu, teistam 35-erių vyrui.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis, dirbęs prekių pirkimo specialistu vienoje statybos darbais užsiimančioje bendrovėje, sugalvojo neteisėtą būdą pasipelnyti – įmonės vardu pirktas prekes jis, įtariama, pardavinėjo kitiems asmenims.

Surinkta įrodymų, kad šių metų kovo–gegužės mėnesiais vyras bendrovės vardu iš tiekėjų už beveik šešis tūkstančius eurų pirko du kieto kuro katilus, akmens vatą, mūro blokų, plokščių ir kitų prekių. Už įsigytas prekes pardavėjams būdavo išrašomos sąskaitos faktūros, jas apmokėdavo įmonė, kurioje dirbo kaltinamasis, o paskui visas šias įgytas prekes jis parduodavo tretiesiems asmenims. Pinigų už parduotas prekes mažeikiškis į bendrovės sąskaitą neįnešdavo. Minėtas prekes pagal skelbimus įsigijo žmonės iš įvairių šalies vietų – Šiaulių, Panevėžio, Kelmės, Mažeikių.

Šioje byloje uždaroji akcinė bendrovė kaltinamajam pateikė civilinį ieškinį dėl 5 840 eurų turtinės žalos atlyginimo.

Baudžiamasis kodeksas už turto pasisavinimą numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 3 metų.