Biblioteka šiauliečiams pristatė nuteistųjų kūrybą

ŠTI nuotr.
Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistųjų ir suimtųjų rankomis sukurti darbai eksponuojami Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje eksponuojama originali paroda. Tai kūrybiniai darbai iš metalo, medžio, popieriaus, vytelių, kurių autoriai – Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistieji ir suimtieji. Jų darbai yra pelnę tarptautinį apdovanojimą Lenkijoje vykusioje tarptautinėje kalinių kūrybos parodoje.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bendradarbiavimas su Tardymo izoliatoriumi prasidėjo 2020 metais, kai nuteistieji pagamino ir prie vieno iš bibliotekos skyrių pastatė knygų namelį. Vėliau originalūs kalinčiųjų sumeistrauti knygų nameliai papuošė ir kitų bibliotekos skyrių prieigas, dovanodami skaitytojams galimybę dalytis knygomis.

Ši paroda – ne pirmasis Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistųjų ir suimtųjų kūrybos pristatymas šiauliečiams. Jų darbai buvo eksponuojami Šiaulių miesto savivaldybės Socialinės paramos centre. Izoliatorius – tradicinės Europos muziejų nakties Šiauliuose dalyvis, renginio metu pristatantis ir nuteistųjų, ir suimtųjų kūrybinius projektus.

Nuteistųjų darbų parodą Šiaulių miesto bibliotekos Skaitytojų skyriuje galima aplankyti iki gruodžio 31 dienos.