Bendruomenės koplytėlę sunaikino neatsakingas elgesys

Policijos nuotr.
Medinė maždaug pusantro metro ilgio ir tokio paties pločio koplytėlė sudegė visiškai.
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo, kurio priežastimi, įtariama, tapo neatsargus dviejų nepilnamečių elgesys su petarda. Viskas baigėsi gaisru, kuris sunaikino Šiaulių rajone, Apšrujų kaimo senosiose kapinėse, įrengtą koplytėlę.

Praėjusių metų gruodžio 30-osios vakarą Apšrujų kaimo kapinaitėse atvira liepsna degė prieš dešimtmetį kaimo bendruomenės įrengta koplytėlė. Atvykusios priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos ją rado degančią atvira liepsna. Sudegė koplytėlė ir joje buvusios gėlių puokštės bei žvakės, apdegė viduje buvusios šventųjų statulėlės.

Tiriant šį gaisrą buvo gauta informacija, kad prieš gaisrą prie koplytėlės buvo pastebėti du 12-os ir 15-os metų vaikai.

Tad viena gaisro priežasties versija, kad ugnis įsiplieskė nuo degančios žvakės, o kita, kad gaisrą galėjo sukelti neatsargiai su ugnimi elgdamiesi minėti vaikai.

Apsilankius šeimose paaiškėjo, kad jaunesniajam ant rankos yra nudegimo žymė.

Pasirodo, berniukai tą vakarą nutarė patirti petardų sprogimo keliamų emocijų. Gauti pirotechnikos gaminių problemų nebuvo, nes vieno jų šeima, ruošdamasi Naujųjų metų sutikimui, jais buvo apsirūpinusi. Nepilnamečiai petardų išbandyti patraukė į kapinaites. Nesėkmingai uždegta petarda apdegino 12-mečio ranką ir sukėlė gaisrą koplytėlėje. Išgąsdinti sprogimo garso, berniukai spruko iš kapinių ir petardų sprogdinimą pratęsė ant kelio.