Bėglio gaudynės baigėsi smūgiu į policijos automobilį

Policijos nuotr.
40 minučių trūkusios bėglio gaudynės baigėsi smūgiu į policijos tarnybinį automobilį ir įtariamojo sulaikymu.
Gruodžio 2-osios vakarą nuo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų sprukęs „Audi A6“ vairuotojas sustojo tik tada, kai Šiaulių rajone, Aukštelkės kaime, buvo apsuptas policijos ir atsitrenkė į pareigūnų tarnybinį automobilį.

Aukštelkės gyventojai minėtą vakarą atkreipė dėmesį į automobilį „Audi A6“, kuris buvo vairuojamas akivaizdžiai neadekvačiai. Nutarę, kad taip važinėti gali tik neblaivus vairuotojas, žmonės iškvietė policijos pareigūnus.

Patruliai nurodytą automobilį rado praviromis durelėmis stovintį Poilsio gatvės kelkraštyje. Pamatęs artėjančius pareigūnus, vairuotojas nuspaudė akceleratoriaus pedalą ir dideliu greičiu nuvažiavo pirmyn. Nei į garso, nei į šviesos signalus, nei į per garsiakalbį išsakytą reikalavimą sustoti jis nereagavo – važiavo kelkraščiais, šaligatviais, keldamas pavojų gyvenvietėje vaikščiojančių žmonių sveikatai ir gyvybei. Iš pradžių važinėjęs po Aukštelkės kaimo gatves, po to vykęs link Bubių gyvenvietės, po kurio laiko vairuotojas vėl sugrįžo į Aukštelkę.

Į automobilio persekiojimą įsijungė ir kiti Šiaulių mieste bei rajone dirbę policijos ekipažai. Net du kartus buvo panaudota specialioji priemonė „Ežys“, tačiau „Audi“ vairuotojas jo išvengė, nusukdamas nuo kelio.

40 minučių užsitęsusios bėglio gaudynės baigėsi Rūžos gatvėje, kurioje pareigūnų buvo užspeistas iš abiejų pusių. Vairuotojas nesuvaldė savo transporto priemonės ir atsitrenkė į priešais atvažiuojantį policijos automobilį „VW Transporter“.

Paaiškėjo, kad nuo pareigūnų sprukusiame automobilyje sėdėjo du vyrai: prie vairo – 31 metų šiaulietis, o keleivio vietoje – 24-erių taip pat Šiaulių miesto gyventojas. Alkoholio matuoklis abiem parodė nulius. Ligoninėje vyrams buvo paimti kraujo ir šlapimo tyrimai apsvaigimui nuo narkotinių medžiagų nustatyti.

Ne kartą už įvairias nusikalstamas veikas teistas automobilio vairuotojas policijos pareigūnams gerai pažįstamas dėl savo nedrausmingumo kelyje – jis nėra įgijęs teisės vairuoti, tačiau nuolat leidžia sau sėsti prie transporto priemonės vairo ir mėgautis didžiuliu greičiu.

Be to, minėto vyro vairuojamas automobilis yra išregistruotas, jam nėra atlikta techninė apžiūra, jis nedraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Paskutinį kartą vairuotojas už eismo taisyklių pažeidimą nubaustas lygiai prieš dieną iki naujo pažeidimo, gruodžio 1-ąją. Tada jam skirta 450 eurų bauda ir pusei metų atimta teisė vairuoti (tiek laiko jis negalės laikyti egzamino vairuotojo pažymėjimui gauti).

Šįkart šiauliečio atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kuriam vadovauja Šiaulių apylinkės prokuratūra.