Bandymą į Šiaulių kalėjimą atsisiųsti kvaišalų vertins teismas

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Draudžiamas siuntinys į Šiaulių kalėjimą tikslo nepasiekė.

Prieš Šiaulių apygardos teismą netrukus stos psichotropinių medžiagų kontrabanda ir pasikėsinimu disponuoti dideliu jų kiekiu kaltinamas ne kartą teistas 32-ejų vyras. Baudžiamąją bylą teismui perdavė Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartušienė.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Lietuvos kalėjimų tarnybos pareigūnai nustatė, kad Šiaulių kalėjime suimtas teisiamasis praėjusių metų rugpjūtį, manoma, organizavo ir įvykdė didelio kiekio sintetinio kanabinoido kontrabandą bei pasikėsino jos įsigyti.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis paprašė, kad kitas asmuo Jungtinėje Karalystėje nupirktų ir į Lietuvą atsiųstų psichotropinės medžiagos. Buvo sutarta, kad pastarasis už atlygį psichotropinę medžiagą supurkš į A4 formato popieriaus lapus ir atsiųs į Šiaulių kalėjimą.

Nustatyta, kad kiek daugiau nei 1,5 gramo psichotropinės medžiagos kalėjimą Šiauliuose pasiekė, tačiau kvaišalai užsakovui nepateko – buvo paimti Lietuvos kalėjimų tarnybos pareigūnų.

Baudžiamasis kodeksas už psichotropinių medžiagų kontrabandą numato laisvės atėmimą nuo 4 iki 12 metų, o už neteisėtą disponavimą – nuo 8 iki 10 metų.