Baltarusiškų rūkalų gabentojas užlipo „ant to paties grėblio“

VSAT nuotr.
Kontrabandinis krovinys aptiktas automobilio bagažinėje įrengtoje slėptuvėje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai Šiauliuose lengvojo automobilio „VW Passat“ įrengtoje slėptuvėje aptiko 2 000 pakelių baltarusiškų cigarečių. Paaiškėjo, kad mašinos vairuotojas, 41-erių šiaulietis, už disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis pernai jau buvo baustas 8 tūkstančių eurų bauda.

Cigaretės „NZ Gold“ su baltarusiškais akcizo ženklais aptiktos bagažinėje įrengtoje slėptuvėje. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, – beveik 8 tūkstančiai eurų.

Sulaikytas šiaulietis nakvojo areštinėje, o kitą dieną po apklausos buvo paleistas, paskyrus kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Šis vyras pasieniečiams jau pažįstamas. Pernai birželį šiauliečio automobilyje „Opel Zafira“ ir namuose VSAT pareigūnai rado 5 000 pakelių rūkalų su baltarusiškomis banderolėmis. Už tai teismas jam skyrė 8 tūkstančių eurų baudą.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis šįkart vėl pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiauliečiui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.