Avarijoje žuvusio motociklininko byla perduota teismui

Redakcijos archyvo nuotr.
Pagrindiniu keliu važiavusio motociklo nepraleidusi vairuotoja prieš teismą stos dėl sukeltos avarijos, kurioje žuvo motociklą vairavęs užsienietis.

Šiaulių apylinkės prokuratūra Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmams perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Radviliškio rajono gyventoja kaltinama tuo, kad vairuodama automobilį sukėlė eismo įvykį, kurio metu žuvo į jos automobilį atsitrenkęs motociklininkas.

Bylos duomenimis, praėjusių metų rugpjūčio 12 dieną, apie vidurdienį, Šeduvos, Baukų gatvės, ir kelio Panevėžys–Šiauliai sankryžoje, atviroje vietoje kaltinamoji, vairuodama lengvąjį automobilį ir įvažiuodama iš šalutinio kelio į pagrindinį, buvo itin neatsargi, nesilaikė būtinų atsargumo priemonių, taip sukeldama pavojų kitų eismo dalyvių saugumui. Manoma, kad vairuotoja neįsitikino, jog įvažiuoti į sankryžą yra saugu, nedavė kelio pagrindiniu keliu Panevėžys–Šiauliai nuo Panevėžio miesto atvažiuojančiam motociklui, kurį vairavo Ispanijos pilietis, ir su juo susidūrė. Dėl patirtų sužalojimų nukentėjusysis mirė.

Vairuotojai pareikšti kaltinimai dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo, dėl kurio žuvo žmogus. Už šią nusikalstamą veiką numatoma bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė Erika Girgždienė.