Automobilių pardavėjai sudarydavo miglotus sandorius

ŠAT nuotr.
Automobilių prekybos byla atversta teisme. Aiškėja, kad sandorius pardavėjai sudarydavo iš pirkimo-pardavimo sutarčių eliminuodami save.
Šiaulių apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje du naudotų automobilių prekeiviai Šiaulių miesto gyventojai Žilvinas ir Antanas Ūdros kaltinami finansinėmis aferomis. 40 metų Ž. Ūdra prieš teismą stojo dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, o 45 metų A. Ūdra – neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine veikla.

Penktadienį vykusiame posėdyje buvo apklausiami liudytojai, automobilius iš minėtų asmenų įsigiję gyventojai.

Kaltinamieji teigė parodymus duosiantys po liudytojų apklausos.

Ž. Ūdra, nuo 2015 metų vykdydamas individualią veiklą, nuo 2017-ųjų būdamas PVM mokėtoju, vertėsi prekyba užsienyje įsigytais naudotais automobiliais. Bylos duomenimis, vyras beveik dvejus metus nuo 2017 metų birželio organizavo apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą. Ją tvarkantiems vienos bendrovės atsakingiems darbuotojams, nežinojusiems apie Ž. Ūdros vykdomą nusikalstamą veiką, vyras nepateikė duomenų apie įvykusias ūkines finansines operacijas, tai yra įsigijo iš Europos Sąjungos valstybių naudotus automobilius ir juos nusikalstamai pardavė dvidešimčiai fizinių asmenų. Prekeivis užsienietiškose pirkimo-pardavimo sutartyse nurodydavo neteisingus duomenis apie tai, kad fiziniai asmenys perka automobilius iš užsienio piliečių ar įmonių, nors faktiškai pirko iš jo.

Preliminariais paskaičiavimais, per 2017–2019 metus už parduotus automobilius šiaulietis gavo iš viso 122 150 eurų neapskaitytų pajamų.

Ž. Ūdra taip pat organizavo neteisingų duomenų įrašymą į deklaracijas ir pranešimus – užpildė ir elektroniniu būdu pateikė melagingas deklaracijas Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai ir pranešimus Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui, taip išvengdamas mokesčių.

Kitas teisiamasis A. Ūdra kaltinamas neteisėtu vertimusi ūkine, komercine veikla.

Nuo 2017 metų kovo iki 2018 metų lapkričio, neįregistravęs individualios veiklos, jis iš nenustatytų asmenų užsienio šalyse įgijęs naudotus automobilius, skelbdamas duomenis apie parduodamus automobilius internetinėje svetainėje www.autoplius.lt, surasdavo pirkėjus, kuriems juos ir parduodavo. Bylos duomenimis, A. Ūdra per minėtą laikotarpį pardavė aštuonis automobilius.