Automobilių ardytojams iškeltos baudžiamosios bylos

AAA nuotr.
Dėl neteisėto vertimosi komercine veikla – automobilio ardymo – stambiu mastu pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos pareigūnai išanalizavo medžiagą apie 2017–2021 metais už neteisėtą automobilių ardymą baustus asmenis ir nustatė tris pažeidėjų grupes, vykdančias šią veiklą stambiu mastu. Surinkta informacija perduota tirti prokuratūrai.

Aplinkosaugos pareigūnams susisteminus turimą medžiagą dėl asmenų grupių, neturint leidimų ardančių eksploatuoti netinkamas transporto priemones, buvo nustatyta, kad pažeidėjų veikla jau užtraukia ne administracinę, o galimai baudžiamąją atsakomybę.

„Šie asmenys ne kartą buvo patraukti administracinėn atsakomybėn dėl ūkinės ar kitokios veiklos objektų statybos ir naudojimo pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus. Bet nuobaudos jų neatgrasė, todėl apie šias asmenų grupes surinktą informaciją įvertinome ir perdavėme prokuratūrai“, – teigė Šiaulių valdybos viršininkas Almantas Gajauskas.

Šiaulių apylinkės prokuratūra pradėjo tris ikiteisminius tyrimus dėl vertimosi komercine veikla versliškai ir stambiu mastu neturint leidimo.

Lietuvoje dažnai įsigyjami apie 15 metų prastos techninės būklės automobiliai, kurie vos po kelerių metų naudojimo dažniausiai būna išardomi. Neretai tokius automobilius ardo neteisėtai veikiantys transporto priemonių ardytojai, vengiantys sutvarkyti visas ardymo metu susidarančias bevertes atliekas – dėvėtas padangas, gumas, sėdynes, plastiko, salono apdailos detales.

Dažnu atveju automobilių ardymo atliekos paprasčiausiai išmetamos į aplinką, nes už jų pridavimą atliekų tvarkytojams reikia sumokėti. Automobilių ardymo atliekos išvežamos į apleistas sodybas ir ūkinės paskirties pastatus, miškus, melioracijos griovius, dalis atliekų kaupiamos ardymo vietose ar išmetamos į buitinių atliekų konteinerius. Skysčiai, pavyzdžiui, alyvos, rūgštys, degalų likučiai, tiesiog išpilami ant grunto ar užkasami, o plastiko ir gumos atliekos sudeginamos.

„Norime atkreipti dėmesį į tai, kad neteisėtai transporto priemones ardantys asmenys ne tik ypač žaloja aplinką, degindami ar atsikratydami atliekomis gamtoje, bet ir kenkia atsakingam bei sąžiningai mokančiam mokesčius verslui. Todėl tikimės, kad baudžiamoji atsakomybė galiausiai atgrasys pažeidėjus tęsti neteisėtą veiką“, – sakė A. Gajauskas.

Susijusios naujienos