Automobilį padegė ir susižalojo dėl draudimo išmokų

Redakcijos archyvo nuotr.
Teisme nustatyta, kad šiaulietis draudimo pinigų gviešėsi, tikėdamasis išsikapstyti iš skolų.
Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį trijulei: 46-erių šiauliečiui Remigijui Milčinauskui, 32 metų Juozui Pociui ir 31-erių Tadui Rutkauskui. Bylos duomenimis, R. Milčinauskas, siekdamas gauti draudimo išmokas ir jomis išbristi iš skolų, organizavo motinai priklausančio automobilio padegimą ir savęs sužalojimą peiliu.

Nusikaltimo organizatoriui R. Milčinauskui teismas skyrė laisvės atėmimą 4 metams 3 mėnesiams. Nuteistasis turės dviem draudimo bendrovėms atlyginti patirtą žalą: 16 886 eurus ir 828 eurus.

Nusikaltimo kurstytojui J. Pociui teismas skyrė laisvės apribojimą dvejiems metams.

Užsakytą nusikaltimą įvykdžiusiam T. Rutkauskui, laisvės atėmimą dvejiems metams subendrinus su ankstesne laisvės atėmimo bausme, paskirta galutinė bausmė – nelaisvė 3 metams 9 mėnesiams, jos vykdymas atidėtas 2 metams.

Teismas nusprendė konfiskuoti T. Rutkausko iš nusikalstamos veikos gautas lėšas – 2 300 eurų. Šiaulių teritorinei ligonių kasai teismas iš J. Pociaus priteisė sumokėti beveik 1 420 eurų, iš T. Rutkausko – 1 529 eurus.

Bylos duomenimis, R. Milčinauskas paprašė J. Pociaus surasti žmogų, kuris padegtų automobilį, pažadėdamas vykdytojui sumokėti 800 eurų. T. Rutkauskas tai padaryti sutiko, paėmė pinigus ir 2019 metų gruodžio 4-osios vakarą gavo organizatoriaus R. Milčinausko žinutę, jog metas.

Gruodžio 5-osios naktį T. Rutkauskas 20 000 eurų vertės automobilį apipylė benzinu ir padegė.

2019 metų gruodį R. Milčinauskas, siekdamas apgaule įsigyti svetimą turtą – gauti draudimo išmoką už savo paties sužalojimą bei siekdamas sudaryti įspūdį, jog nenustatyti asmenys jo atžvilgiu daro nusikalstamas veikas, vėl paprašė J. Pocių surasti asmenį, galintį jį nesunkiai sužaloti. J. Pocius ir vėl susitarė su T. Rutkausku. Už sužalojimą vykdytojui sumokėta 1 500 eurų.

Gruodžio 28-ąją R. Milčinauskas nusiuntė SMS žinutę T. Rutkauskui, kad yra namuose. Vykdydamas organizatoriaus nurodymus, T. Rutkauskas pro nerakintas duris įėjo į butą ir tyčia dūrė peiliu ne mažiau kaip šešis kartus šeimininkui į šlaunį bei plaštaką.

2020 metų vasarį R. Milčinauskas, žinodamas, kad buvo sužalotas jo paties nurodymu, kreipėsi į draudimo bendrovę nurodydamas, kad buvo užpultas namo laiptinėje nepažįstamo asmens ir sužalotas peiliu. Draudimo bendrovė pervedė jam 828 eurus.

Apklaustas teisme nusikaltimų organizatorius kaltu prisipažino iš dalies ir papasakojo, kad 2019 metais jį esą reketavo asmenys iš Klaipėdos miesto grupuotės, reikalaudami perduoti pinigus neva jo skolai grąžinti, nors jis niekam nebuvęs skolingas. Dėl to jis kreipėsi į policiją. Esą apie susidariusią situaciją jis papasakojęs J. Pociui, kuris jam neva pasiūlęs padėti susidoroti su reketininkais, sakydamas, kad galima pavogti mašiną, susprogdinti, o atsakomybę už tai perkelti tiems reketininkams ir taip juos įbauginti, kad nesiartintų.

Teismas konstatavo, kad kaltinamasis R. Milčinauskas kaltę pripažino iš dalies. Jis nepripažino, kad buvo nusikalstamos veikos organizatorius.

J. Pocius ir T. Rutkauskas visiškai prisipažino.