Atverčiama iki gyvos galvos nuteisto bėglio byla

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
2003 me­tai. Šiau­lie­čiui Do­vy­dui Kriau­čiū­nui pa­reikš­ti kal­ti­ni­mai nu­žu­džius du žmo­nes.
Šiaulių apygardos teismas pradeda nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 35-erių metų šiaulietis Dovydas Kriaučiūnas kaltinamas žmogaus pagrobimu įkaitu, kalinio pabėgimu, nesunkiu sveikatos sutrikdymu

Į pirmąjį posėdį numatyta kviesti kaltinamąjį, gynėjus, valstybės kaltinimą palaikantį prokurorą, nukentėjusiąją. Bus pagarsintas kaltinamasis aktas.

Dėl dviejų žmonių nužudymo ir vagystės šiuo metu kalintis vyras šių metų sausį mėgino pabėgti iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas šių metų sausio 28-osios vėlų vakarą Šiaulių tardymo izoliatoriuje, kada nuteistiesiems ir suimtiesiems yra skiriamas laikas atiduoti asmeninius kompiuterius įstaigos darbuotojams.

Kaip įprasta, ir tą vakarą kalintiems asmenims buvo liepta išeiti iš kamerų ir savo kompiuterius padėti į tam skirtą vietą arba perduoti pareigūnams į rankas.

Apie 21 valandą 13 minučių režiminio korpuso koridoriumi grįždamas į savo gyvenamąją kamerą, D. Kriaučiūnas puolė tarnybą vykdžiusią Šiaulių tardymo izoliatoriaus Saugumo valdymo skyriaus pareigūnę. Kompiuterio krepšio diržu apjuosė jos kaklą, prisitraukė prie savęs, pridėjo prie kaklo aštrų savadarbį įrankį ir, grasindamas nužudyti, pareikalavo, kad kiti Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnai prie jo nesiartintų, atidarytų patalpas skiriančias duris ir išleistų jį iš įkalinimo įstaigos.

Krepšio diržu apjuosęs pečių sritį ir kaire ranka apglėbęs pagrobtos moters kaklą, D. Kriaučiūnas vedėsi ją kartu, išėjo iš režiminio korpuso patalpų į izoliatoriaus kiemo teritoriją, prie Kontrolės leidimo punkto įvažiavimo vartų pareikalavo juos atidaryti ir, prispaudęs pareigūnę prie tvoros, kelis kartus dūrė į kaklą.

D. Kriaučiūnas toliau reikalavo Tardymo izoliatoriaus pareigūnams nesiartinti, grasino nužudyti pareigūnę. Atidarius vartus, vesdamasis įkaitę, išėjo iš įkalinimo įstaigos, perėjo per gatvę ir, paleidęs moterį, pabėgo.

Bėglys toli nenubėgo – 21 valandą 40 minučių buvo sulaikytas netoli esančioje Vilniaus gatvėje.

Šiaulių apygardos teismas 2004 metų lapkritį D. Kriaučiūną už dviejų merginų itin žiaurų nužudymą ir vagystę nuteisė kalėti iki gyvos galvos.