Naujausios
Atskleista sudėtinga PVM grobstymo schema
FNTT Šiaulių apygardos valdyba, bendradarbiaudama su Valstybine mokesčių inspekcija, atskleidė už finansinius nusikaltimus jau teisto mažeikiškio suburtą nusikalstamą grupuotę, kuri įtariama organizavusi didelio masto prekybą degalais Lietuvoje, išvengiant mokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM). Pirminiais paskaičiavimais, į biudžetą dėl šios galimai nusikalstamos veikos nesumokėta apie aštuonis milijonus eurų PVM.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Tyrimo duomenimis, prieš trejus metus lygtinai teismo iš pataisos įstaigos anksčiau bausmės atlikimo termino paleistas nusikalstamos grupės organizatorius į sudėtingą PVM grobstymo schemą įtraukė ne tik savo sūnų, vadovavusį bendrovei, besiverčiančiai didmenine prekyba naftos produktais, transporto paslaugomis, bet ir dar dešimt asmenų. Jie buvo paskirti vadovauti įvairiuose Lietuvos miestuose įsteigtoms bendrovėms, kurios realiai nevykdė jokios veiklos.
Nustatyta, kad organizuotos grupės organizatorius pats kontroliavo veiklos nevykdančių bendrovių finansinius srautus, duodavo nurodymus grupės nariams ieškoti tokių bendrovių, kurias vėliau būtų galima panaudoti PVM grobstymo schemoje.
Sudėtingą sukčiavimo tinklą atskleidę FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai nustatė, kad didmena naftos produktais prekiaujanti bendrovė, vadovaujama nusikalstamos grupės organizatoriaus sūnaus, iš Latvijoje veikusios, bet Estijoje registruotos bendrovės tiesiogiai ar per įkurtas jokios veiklos nevykdančias bendroves įsigydavo didelius kiekius benzino ir dyzelinio kuro.
Į Lietuvą atvežti degalai buvo parduodami įvairių šalies miestų bendrovėms, kurios latviškus degalus realizuodavo savo degalinėse visoje Lietuvoje.
Surinkta pakankamai duomenų, kad naudojantis organizuotos grupės asmenų valdomų realios veiklos nevykdančių bendrovių, į kurių buhalterinę apskaitą buvo įtraukiami fiktyvūs sandoriai apie buitinės technikos ir kitų prekių įsigijimą, grandine, buvo apgaulingai sumažinamas mokėtinas PVM.
FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai, rinkdami įrodymus dėl nusikalstamos prekybos degalais, užfiksavo, kad per dieną Lietuvos rinkai buvo atgabenama nuo penkių iki dešimties benzinvežių, kas sudarytų nuo 150 iki 300 tonų kuro.
Atliekant ikiteisminį tyrimą, FNTT pareigūnai įvykdė 37 kratas. Kratų metu nusikalstamos grupės organizatoriaus namuose buvo rasta ir paimta 25 kilogramai sidabro granulių, kurių vertė daugiau nei 11 tūkstančių eurų, ir kiti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai.
Dėl galimai nusikalstamos veiklos atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Šiaulių apygardos prokuratūra.