Atsargiai važiuoti vairuotojams linkėjo vaikai

Policijos nuotr.
Šiaulių Ragainės progimnazijos moksleiviai vairuotojams išdalijo daugiau nei pusę šimto atvirukų su linkėjimais ir prašymais prie vairo elgtis atsakingai.

VšĮ „Būk saugus LT“ kartu su socialiniais partneriais – Lietuvos policija ir Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ – gruodžio 13–15 dienomis Šiauliuose, kaip ir visoje šalyje, vykdė saugaus eismo akciją „Aš ir Tu – atsargūs, kai slidu“.

Ketvirtadienį Šiaulių Ragainės progimnazijos moksleiviai, padedami policijos pareigūnų, transporto priemonių vairuotojams išdalijo daugiau nei pusę šimto atvirukų su linkėjimais ir prašymais žiemiškomis sąlygomis elgtis prie vairo labai atsakingai.

Mokytojai parengė daug skirtingų atvirukų eskizų, kuriuos 5–6 klasių moksleiviai nuspalvino ir pavertė unikaliais asmeniniais prašymais: išvengti situacijų, kai netinkamai įvertintos važiavimo sąlygos, kelio būklė, pernelyg didelis važiavimo greitis ar prasta automobilio techninė būklė tampa eismo įvykių priežastimi.

Apie 3 000 tokių atvirukų visos Lietuvos vaikai įteikė savo tėveliams ar vairuojantiems šeimos nariams, o likusią dalį išdalijo važiuojantiems Birštono, Alytaus, Jonavos, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Šiaulių, Kauno rajono Garliavos, Trakų rajono Lentvario gatvėmis.

Policijos pareigūnai stabdė transporto priemones, pasidomėjo jų technine būkle, o vaikai, – artėjančių gražiausių metų švenčių proga, linkėjo visiems saugių kelionių.

Dalis moksleivių sukurtų siurprizų bus techninės apžiūros stotyse – atiteks tiems vairuotojams, kurių transporto priemonės gaus teigiamą patikros išvadą.

Nuo 1999 metų vykstančios akcijos tikslas – siekti pėsčiųjų ir vairuotojų saugumo, formuoti saugaus elgesio įgūdžius, priminti apie pavojus, tykančius slidžiame kelyje, skatinti mokinių įsitraukimą į savo ir šalia esančiųjų saugaus gyvenimo kūrimą.

Akcijoje dalyvauja apie 1 500 vaikų iš keturiolikos Lietuvos miestų ir rajonų.