Atsakomybė aferistą iš Šiaulių pasivijo po dešimtmečio

Asociatyvi nuotr.
Jungtinėje Karalystės po dešimtį metų vykusių paieškų sulaikytas šiaulietis netrukus stos prieš teismą.
Nuo 2009 metų nuo teisėsaugos dėl sukčiavimo bei dokumentų klastojimo slapstęsis šiaulietis neseniai surastas Jungtinėje Karalystėje ir suimtas, gavus Europos Sąjungos arešto orderį. Parskraidintas į Lietuvą, vyras teismo už įvykdytus nusikaltimus laukia nelaisvėje.

„Kelionių organizatorius“ paliko be kelionių

Bėgti iš Lietuvos 44 metų vyras buvo priverstas, išlindus tiesai, kad sukčiavimu pelnėsi iš kitų žmonių.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šiaulietis 24 žmonėms yra skolingas apie 16 tūkstančių eurų. Juos apgavo, žadėdamas 2009 metais suorganizuoti pigesnes keliones į Paryžių ir Madonos koncertą Taline. Pinigus rinko dar litais, neišduodamas jokių dokumentų. Kai viena moteris paprašė išrašyti pinigų gavimo kvitą, jis jį suklastojo, nurodydamas vieno savo pažįstamo įmonės rekvizitus.

Kelionių šiaulietis taip ir nesuorganizavo, tad žmonės pradėjo skambinti, reikalaudami grąžinti pinigus. Tada sukčius vis aiškino, kad kelionės žlugo ne dėl jo kaltės, kad jos bus suorganizuotos vėliau arba bus grąžinti pinigai.

2009 metais emigravęs į Jungtinę Karalystę vyras į Lietuvoje apgautų ir paliktų žmonių skambučius pradžioje dar atsiliepdavo ir maitindavo juos pažadais grąžinti pinigus, vėliau telefono ragelio nebekėlė.

Ieškomas vyras Jungtinėje Karalystėje pragyveno dešimtmetį.

Šiuo metu jau 54 metų sulaukęs įtariamasis teigia, kad apie savo paiešką sužinojo prieš trejetą metų iš Lietuvos teisėsaugos skelbtos informacijos internete.

Vyras įkliuvo šiais metais, kai kreipėsi į Lietuvos ambasadą, norėdamas pasikeisti nuo 2012 metų nebegaliojantį asmens tapatybės dokumentą. Šių metų kovą jis buvo parskraidintas ir dabar už grotų laukia teismo.

Skolintojus maitino pažadais

Ikiteisminio tyrimo metu Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai surinko daug vyrą charakterizuojančios medžiagos iš jo praeities. Paaiškėjo, kad dar prieš aferą su kelionėmis šiaulietis išradingai sukčiavo – taip vyrą apibūdino vienas reikalų su juo turėjęs asmuo.

Jis visiems prisistatydavo verslininku, turinčiu įmonių Rusijoje ir vykdančiu prekybą mediena. Ne vieną pažįstamą jis žadėjo įtraukti į savo veiklą.

Iš vieno pažįstamo 2006 metų vasarą pasiskolino 15 000 litų verslui pradėti, po poros metų – dar 8 400 litų. Skolos dokumentų pasirašyta nebuvo, bet buvo pažadas skolintoją įtraukti į prekybos mediena verslą. Pažadas liko pažadu, nes jokio verslo nebuvo, o pinigų taip pat neliko.

2008 metų rudenį šiaulietis tapti verslo dalininku pasiūlė ir dar vienam savo pažįstamam. Pastarasis šiuo tikslu „verslininkui“ paskolino 52 000 litų. Tačiau, pamatęs, kad šiaulietis žadėtų pažadų nepildo, be to, ir jokio verslo nėra, paprašė pinigus grąžinti. „Verslininko“ atsakymas buvo: „pinigų nebėra“.

Šiaulietis skolintojui pinigus žadėjo grąžinti ir sugalvojo tokią išeitį: prikalbino tetą įkeisti bankui savo butą, žadėdamas iš Anglijos jai siųsti pinigus, kad ši galėtų grąžinti paskolą. Gavęs iš tetos pinigų, vyras apie skolą bematant pamiršo, bankui įkeistas butas atiteko pinigų skolintojui.

Išvykęs į Jungtinę Karalystę vyras ir toliau nesiliovė vilioti pinigus. Iš vienos ten gyvenančios lietuvės jis vis skolinosi ir skolinosi, kol ši paprašė skolą grąžinti. Tada vyras ryšius su ja nutraukė ir dingo.