Architektų gatvės bute rasta kanapių plantacija

Policijos nuotr.
Kanapes šiaulietis augino dviejuose buto kambariuose įrengęs uždarą palapinę su specialia įranga. Dar vienas kambarys buvo pritaikytas gyventi ir prižiūrėti pašonėje augančias kanapes.
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, sulaukę vieno Šiaulių daugiabučio namo gyventojų skundo apie laiptinėje nuolat tvyrantį žolės kvapą, buvo apstulbinti radiniu – vienas Šiauliuose, Architektų gatvėje esančio namo butas buvo paverstas kanapių auginimo laboratorija.

Vasario 19-osios vidurdienį pareigūnams paskambinus į minėto buto duris, jas atvėrė 57 metų buto šeimininkas – iš buto plūstelėjo marihuanos kvapas. Kratos orderį pateikusius ir į patalpą patekusius tyrėjus pasitiko netikėtas vaizdas – trijų kambarių bute bujojo kanapių augalai ir tvyrojo specifinis jų kvapas: dviejuose kambariuose stovėjo didžiulės kanapių auginimui pritaikytos uždaros palapinės su specialia įranga, o trečias kambarys buvo buvo skirtas šeimininko gyvenimui.

Palapinėse buvo rasta augančių įvairaus dydžio kanapių augalų – nuo mažų iki siekiančių metrą ir daugiau. Be to, rasta ir jau džiovintų bei susmulkintų šių augalų dalių.

Pareigūnai bute aptiko dar ir keistų saldainių formos gaminių, kurie, įtariama, yra su narkotinėmis medžiagomis, dervos gabalėlių su kvaišalais ir stiklainis su aliejumi, prisotintu, įtariama, „žolės“ ištrauka.

Vyrui dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pareikštas įtarimas, o kanapių auginimo laboratorijos su įranga ir įvairaus pavidalo narkotinėmis medžiagomis perduotos kriminalistinių tyrimų specialistams, kad būtų identifikuotas jų kiekis ir rūšis.

Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis nuo šių metų pradžios Šiaulių apskrities policijos pareigūnai iš viso pradėjo 38 ikiteisminius tyrimus: Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatas – 27, Raseinių rajono policijos komisariatas – 4, Radviliškio ir Pakruojo rajono policijos komisariatai – po 3, Joniškio rajono policijos komisariatas – 1.

Vasario 6 dieną startavo Lietuvos policijos pasitikėjimo telefono linija „Narkotikams – NE“. Nuo šiol telefono numeriu 8 700 60 777 galima pranešti apie žinomas narkotikų platinimo vietas ir asmenis. Telefono linija veikia darbo dienomis nuo 7 iki 20 valandos. Jos tikslas – sutelkti bendruomenę ir policiją bendram tikslui bei nuo kvaišalų apsaugoti Lietuvos jaunimą (ypač moksleivius).