Aptiktos smarkiai užterštos teritorijos Radviliškyje ir Kuršėnuose

AAA nuotr.
Statybinės atliekos Radviliškyje teršė aplinką.

Šiaulių valdybos pareigūnai per tikslines išvykas Pakruojyje, Mažeikiuose, Joniškyje, Telšiuose, Plungėje, Šiauliuose, Radviliškyje, Kelmėje tikrino, ar atliekas vežantys juridiniai ir fiziniai asmenys jas tvarko nenusižengdami aplinkosaugininkams reikalavimams.

Radviliškyje aplinkosaugininkai išaiškino asmenį, be taršos leidimo žemės sklypuose Radviliškyje laikiusį beveik tris tūkstančius kubinių metrų mišrių atliekų.

Per apžiūrą paaiškėjo, kad teritorijoje buvo išpiltos statybinės ir griovimo atliekos (sutrūkusios gelžbetonio plokštės, suskilusios šaligatvio dalys, betono blokai ir kt.). Laikant tokias atliekas ne jų susidarymo vietoje, privaloma turėti taršos leidimą. Todėl asmeniui pradėta administracinė teisena ir gresia bauda nuo 300 iki 850 eurų.

Šiaulių rajone, Kuršėnuose, valstybinėje žemėje aplinkosaugininkai rado krūvas daug mišrių atliekų – betono gabalus, plytų, keramikos duženas, sulaužytus langų rėmus – ir biologinių atliekų.

Teritorijoje rasta ir asbestinio šiferio, užterštų plastikinių talpų, metalo laužo, nebetinkamų naudoti padangų, išardytų transporto priemonių detalių ir kitų atliekų. Šiuo metu tyrimas tęsiamas, siekiama išsiaiškinti atliekų savininkus.

Aplinkosaugininkai primena:

atliekų surinkimo ir (ar) vežimo veikla gali verstis įmonė, atitinkanti Atliekų tvarkymo įstatyme atliekas surenkančioms ir vežančioms įmonėms nustatytus reikalavimus ir registruota ATVR – Atliekų tvarkytojų valstybės registre;

nepavojingos atliekos jų susidarymo vietoje gali būti laikinai laikomos vienerius metus nuo jų susidarymo dienos;

pavojingos atliekos jų susidarymo vietoje gali būti laikinai laikomos 6 mėnesius;

norėdami atliekas pervežti ir saugoti jas kitoje nei jų susidarymo vietoje yra reikalingas taršos leidimas su specialiąją dalimi atliekų apdorojimas įskaitant laikymą ir paruošimą naudoti ar šalinti.

Atliekų laikymas ne jų susidarymo vietoje neturint taršos leidimo užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1 700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1 150 eurų

Taip pat yra taikomos ekonominės sankcijos juridiniams asmenims priklausomai nuo be leidimo laikomo atliekų kiekio nuo 150 eurų iki 30 000 eurų.