Aptiktos dvi narkotinių medžiagų laboratorijos

Policijos nuotr.
Nuomotuose garaže ir bute vyras buvo įsirengęs kanapių auginimo laboratorijas.

Policijos pareigūnai gegužės 26-ąją demaskavo dvi narkotinių medžiagų laboratorijas, priklausančias tam pačiam asmeniui.

Įtarimų, kad Telšių miesto centre esančiame garaže gali būti narkotinių medžiagų, tyrėjai turėjo, tačiau vaizdas, kurį pamatė 25-erių garažo nuomininkui atvėrus jo duris, buvo įspūdingas. Pareigūnus pasitiko čia stovintis prabangus „Porsche“, o už jo – didžiulė palapinė su ventiliacijos, apšvietimo ir drėkinimo sistemomis, kurioje bujojo vazonai su kanapių augalais. Be narkotinių medžiagų turinčių augalų, čia, celofaniniuose maišuose, buvo rasta ir jau džiovintų bei naudoti paruoštų kanapių, per 700 tablečių, įtariama, amfetamino, į foliją supakuotų baltos spalvos miltelių, įtariama, kokaino.

Teisėsaugininkai pradėjo tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, bei neteisėto aguonų ir kanapių auginimo.

Paaiškėjo, kad tas pats vyras kanapes augina ne vien nuomojamame garaže, bet ir viename iš dviejų nuomojamų butų. Specialiai įrengtoje medžiaginėje palapinėje su specialia įranga taip pat žaliavo kanapės.

Kitame bute pareigūnai aptiko polietileninį paketą su augalinės kilmės narkotinėmis medžiagomis. Abiejuose butuose rasta ir beveik 5 000 eurų, įtariama, gautų iš prekybos kvaišalais.

Narkotinių medžiagų laboratorijos savininkas atsidūrė areštinėje ir čia praleis mažiausiai porą mėnesių, nes tokiam laikotarpiui teismas sankcionavo jo suėmimą. Šis vaikinas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis įkliūva ne pirmą kartą.

2019 metų gruodžio 10-osios vakarą pareigūnai, patruliuodami rajone, Rainių kaime, pastebėjo baltos spalvos „Lincoln„“ markės automobilį, kurio gale nedegė nė vienas šviesos žibintas, nors buvo jau tamsus paros metas. Sustabdę automobilį dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo, pareigūnai jame rado įtartiną tabletę. Automobilį vairavo minėtas vyras, o šalia jo sėdėjo draugas.

Atlikus narkotikų testą, abiejų vaikinų organizmuose buvo rasta narkotinių medžiagų – marihuanos – likučių. Kratos metu vairuotojo gyvenamojoje vietoje rasta ir pačių narkotinių medžiagų – į 26 gumulėlius supakuotos marihuanos. Vaikinui buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir teismas jam skyrė 1 700 eurų baudą.

Po metų su kvaišalais jaunuolis vėl įkliuvo. 2021-ųjų sausio pabaigoje pareigūnai, apsilankę jo gyvenamojoje vietoje, rado 22 folijos paketėlius su marihuana. Teismas tada jam atseikėjo 20 parų arešto.