Apskrities policininkais pasitiki tik kas antras gyventojas

Apskrities policininkais pasitiki tik kas antras gyventojas

Apskrities policininkais pasitiki tik kas antras gyventojas

Šiaulių universiteto Socialinių tyrimų mokslinis centras, atlikęs Šiaulių apskrities policijos įstaigų veiklos tyrimą, išsiaiškino: policija pasitiki apie 55 procentus apskrities gyventojų. Daugiausiai nepasitikinčiųjų policija tyrimo metu nustatyta Akmenės ir Kelmės rajonuose.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Apie pasitikėjimą pareigūnais

Sociologinis tyrimas parodė, kad Kelmės rajono policija absoliučiai nepasitiki apie dešimt procentų gyventojų, Akmenės — apie devynis procentus.

Nustatyta, kad labiausiai pasitikima Joniškio rajono policija — tai nurodė apie 67 procentus gyventojų. Mažiausiai — apie 43 procentai apklaustųjų — pasitiki Akmenės rajono pareigūnais.

Tyrimą atlikusių socialinių mokslų daktaro, docento, Šiaulių universiteto Socialinių tyrimų mokslinio centro vyresniojo mokslo darbuotojo Artūro Blinstrubo bei šio centro jaunesniojo mokslo darbuotojo Sigito Balčiūno išvadomis, policija labiau pasitiki kaimo vietovių bei vyresni nei 60-ies metų gyventojai.

Šiaulių apskrities gyventojai pagrindinėmis nepasitikėjimo policijos veikla priežastimis nurodė: neprofesionalų pareigų atlikimą bei korupciją.

Apie apskrities gyventojų saugumą

Iš tyrimo metu apklaustų 1177 respondentų apie 42 procentus gyventojų nurodė, kad gyvenamojoje vietovėje jie jaučiasi nesaugūs.

Saugumo, gyventojų nuomone, labiausiai trūksta Akmenės rajone.

Šiaulių mieste saugūs jaučiasi apie 52 procentai gyventojų.

Šiaulių apskrities gyventojai nurodė, kad jų gyvenamojoje vietovėje didžiausią grėsmę kelia: Kelių eismo taisyklių pažeidimai, nepilnamečių nusikalstamumas, vagystės.

Apie gyventojų ir policijos santykius

Tyrimo duomenimis, Šiaulių apskrities gyventojų ir policijos santykiai gyvenamojoje vietovėje vertinami gerai. Tai nurodė 74 procentai visų apklaustųjų.

Kaimo vietovių gyventojai santykius su policija vertina geriau nei miestų. Geriau šiuos santykius vertina ir gyventojai, kurie niekada nebuvo nukentėję nuo nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų.

43 procentai Šiaulių apskrities gyventojų mano, kad visuomenė Lietuvoje padeda policijai užtikrinti viešąją tvarką, ir 61 procentas apklaustųjų sutiktų padėti policijos pareigūnams ją labiau užtikrinti.

Labiausiai policijai linkę talkinti Joniškio, Radviliškio, Šiaulių ir Pakruojo rajonų gyventojai, mažiau — šiauliečiai.

Gyventojų pastebėjimai

Sociologinio tyrimo metu pateiktose anketose gyventojai pažymėjo, kad, atlikdami savo pareigas, pareigūnai turėtų greičiau reaguoti į pranešimus apie teisės pažeidimus, intensyviau patruliuoti viešose vietose, skirti daugiau dėmesio eismo priežiūrai keliuose bei nusikaltimų ir teisės pažeidimų prevencijai.

Ką reikėtų pakeisti?

Respondentai mano, kad reikėtų tobulinti policijos darbuotojų atranką, kelti jų kvalifikaciją, didinti profesionalumą, materialinį aprūpinimą ir gerinti techninę bazę.

Sociologinis tyrimas atliktas Policijos departamento užsakymu. Jo metu buvo raštiškai apklausti 1177 Šiaulių apskrities gyventojai iš septynių apskrities rajonų.

ĮVAIZDIS: daugumos apklustųjų nuomone, dėl prasto policijos įvaizdžio kalta pati policija, nekvalifikuotai atliekanti savo pareigas ir susitepusi korupcija. (policininku imtynes_21GBs)

NUOMONĖ: Socialinių mokslų daktaro, docento Artūro Blinstrubo žodžiais, atliktas tyrimas rodo, kad Šiaulių apskrities policija vertinama pusėtinai.

NETIKĖTUMAS: Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato Viešųjų ryšių poskyrio viršininkas Artūras Šliavas prisipažino tikėjęsis kur kas prastesnių tyrimo apie apskrities policijos veiklos vertinimą rezultatų.

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.

Labiausiai pasitikima Joniškio rajono policija. Mažiausiai — Akmenės rajono pareigūnais.