Apsimelavusiam latviui atsirūgs

Policijos nuotr.
Pranešimas apie Šiauliuose įvykdytą nusikaltimą, kurio išties nebuvo, Latvijos piliečiui kainuos teistumą.

Pasikėsinęs praėjusiais metais įvykdyti sukčiavimą ir melagingai pranešęs apie nebūtą nusikaltimą 23 metų Rygos gyventojas netrukus stos prieš Šiaulių apylinkės teismą.

Latvijos pilietis aiškina, kad nusikalstamai veikai ryžosi dėl susikaupusių skolų. Pasirinko Šiaulius. Čia išsinuomojo butą ir vienoje draudimo kompanijoje apsidraudė savo turtą, o rugsėjo pabaigoje išlaužė nuomojamo buto langą ir išvažiavo į Rygą.

Kaimynai, pastebėję keletą dienų atvirą buto langą, apie tai pranešė šeimininkui, o šis susisiekė su nuomininku.

Atvykęs į Šiaulius, latvis konstatavo, kad iš buto dingo įvairių daiktų, kurių bendra vertė – beveik 15 tūkstančių eurų.

Dėl vagystės vyras kreipėsi į Šiaulių policiją ir draudimo kompaniją, kurioje buvo apsidraudęs turtą. Tarp dingusiųjų daiktų jis nurodė įvairius drabužius, auksinius papuošalus, kompiuterius ir kita.

Pareigūnai dėl vagystės pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurio metu bendradarbiavo ir su draudimo kompanijos darbuotojais.

Paaiškėjo, kad draudimo kompanija šiam latviui yra išmokėjusi nemažą draudimo sumą dėl Kijeve iš jo automobilio pavogtų daiktų. Įtarimą sukėlė tai, kad pavogtų daiktų sąrašas buvo beveik analogiškas.

Vaikinas iš pradžių vagystės iš buto Šiauliuose inscenizaciją neigė, galiausiai prisipažino.

Tyrimas dėl vagystės buvo perkvalifikuotas į tyrimą dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir pasikėsinimą sukčiauti.