Ant bėgių žuvo pusantrų metų berniukas

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Nelaimės ant geležinkelio neretai baigiasi tragiškai. Taip nutiko ir šįkart.
Sekmadienio vakarą Šiaulių rajone, Kuršėnuose, ant traukinio bėgių žuvo pusantrų metukų berniukas. Vaiką kliudė ir mirtinai sužalojo keleivinis traukinys „Vilnius–Klaipėda“.

Mažyliui padėti nebebuvo įmanoma

Nelaimė netoli Pavenčių geležinkelio stoties, ties M. K. Čiurlionio gatve, įvyko likus kiek daugiau nei pusvalandžiui iki 22 valandos vakaro. Kliudytam vaikui atskubėję greitosios pagalbos medikai niekuo padėti nebegalėjo – jis mirė iš karto.

Namai, kuriuose kartu su tėvais ir seneliais gyveno žuvęs vaikas – apie šimtą metrų nuo geležinkelio. Tądien mažylį ir jo seserį prižiūrėjo seneliai, tėvai buvo išvykę.

Vaikai žaidė kieme. Tačiau netrukus močiutė pasigedo anūko. Paklausta, kur brolis, jo sesutė pasakė, kad jis mašinyte nuvažiavo prie tilto.

Išsigandusi moteris pasileido link tilto, per kurį nutiestas geležinkelis, ir pamatė atvažiuojantį traukinį. Tragedija įvyko akyse.

Policija vaiko mirties priežasčiai nustatyti pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu bus stengiamasi išsiaiškinti ne tik nelaimės detales, bet ir tai, kodėl pusantrų metų vaikas nebuvo prižiūrėtas ir kas už tai turėjo būti atsakingas.

Savo tyrimą dėl nelaimės pradėjo ir AB „Lietuvos geležinkeliai. Tikimasi išsiaiškinti visas aplinkybes. Kol kas žinoma tiek, kad traukinį valdė 40-metis mašinistas, jis buvo blaivus.

Šeima – tvarkinga

„Siaubas. Baisi nelaimė. Esame sukrėsti“, – „Šiaulių kraštui“ sakė Kuršėnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė.

Ji informavo, kad nelaimės ištikta šeima į seniūniją kol kas nesikreipė, todėl laidojimo reikalai ir kitos detalės dar nėra žinomos.

Anot G. Karkalienės, šeima, kurioje augo mažylis, seniūnijai taip pat nėra žinoma.

„Jei nežinoma, greičiausiai gyveno tvarkingai“, – sakė šiuo metu atostogaujančio seniūnijos vadovo pavaduotoja. – Viena bėda, kad gyveno prie pat geležinkelio.“

Seniūnijos socialiniai darbuotojai duomenų apie galbūt netinkamą šios šeimos gyvenimą neturi ir teigia, kad tai tvarkingi žmonės.

Šeima nebuvo atsidūrusi ir Vaiko teisių tarnybos akiratyje.

Tragedijos viena po kitos

Tragiški įvykiai ant geležinkelio bėgių nėra tokie reti, kaip norėtųsi.

Nelaimės Šiaulių rajone būta ir prieš nepilną mėnesį.

Gegužės 25 dieną, po 14 valandos, Andrijavos kaime ant traukinių pervažos, keleivinis traukinys kliudė moterį. Nuo patirtų sužalojimų ji mirė iš karto.

2018 metų gegužės 12 dieną taip pat keleivinis traukinys Vilnius–Klaipėda kliudė ir mirtinai sužalojo per Zoknių geležinkelio pėsčiųjų perėją ėjusią trylikametę. Spėjama, kad mergaitė traukinio signalo neišgirdo.

Nelaimė įvyko pusvalandis po vidudienio. Miesto autobusu iš Šiaulių vykusi trylikametė išlipo prie Zoknių esančioje maršruto paskutinėje stotelėje. Paskambinusi tėvui pranešė jau grįžusi ir jis galintis atvykti jos parsivežti į Bačiūnų gatvėje esančią sodų bendriją.

Mergaitė nusprendė kirsti geležinkelį į tą pusę, kur tėvas turėjo atvažiuoti jos pasiimti. Per geležinkelį einančią paauglę kliudė traukinys.

Greitosios pagalbos medikai vaikui padėti jau buvo bejėgiai.

Tragedijos liudytojai ir traukinio mašinistas policijai pasakojo, kad mergaitė eidama per geležinkelio pėsčiųjų perėją rankose laikė mobilųjį telefoną ir buvo įsmeigusi žvilgsnį į jį.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ konstatuoja, kad ne vieną žūtį nulėmė įprotis naudotis mobiliuoju telefonu einant per bėgius ar šalia jų.

2017 metais panaši nelaimė įvyko Mažeikių rajone. Šešiolikmetis neišgirdo artėjančio traukinio ir perspėjančių signalų, nes per ausines mėgavosi muzika.

Komentarai

Emilija    Pir, 2020-06-22 / 17:59
Ką krikščionybė pasakytų? – Budėkite! Budizmas primintų drausmės, dorovės ugdymą. Ką judaizmas pasakytų? – Kad yra atlyginimas už gėrį ir atlyginimas už blogį. Islamas: o kaip su paklusnumu? Ką aš pasakyčiau? – Kad viskam yra kokia nors priežastis. Užuojauta kenčiantiems.
Saulius    Pir, 2020-06-22 / 19:29
Visame civilizuotame pasaulyje geležinkeliai yra įvairiomis priemonėmis atitverti, saugomi, jais griežtai draudžiama vaikščiot pašaliniams asmenims, gint gyvulius, juo labiau žaist vaikams, juo labiau gyvenvietėse.Tik mūsų šalyje saugumas geležinkeliuose yra paliktas dievo valiai ir piliečių sąmoningumui, kuris neegzistuoja, nes sunku rast visoj Europoj labiau neapdairią ir apsileidusią tautą, nei lietuvių.
Tuo viskas pasakyta !    Pir, 2020-06-22 / 20:48
Pusantrų metų vaikas 21val.30min. dingo iš kiemo, nuėjo gerą gabalą link geležinkelio, užlipo į 6m. aukščio pylimą ir atsidūrė ant bėgių šalia tilto ar net ant pačio tilto per Ventos upę ! Labai gerai žinau, pažįstu šią vietą ! Liūdna, tokiu metu mažylis jau turėjo miegoti savo lovytėje, o ne kažkur keliauti močiutei to nematant...
Tuo viskas pasakyta ! 2     Pir, 2020-06-22 / 22:16
Dar kartą atgaminau šią vietą, peržiūrėjau TV3 nuotraukas internete. Nuo tos sodybos iki geležinkelio tilto, laiptų į pylimą (keliuku), mažiausiai 200 metrų... Kaip toks mažylis taip toli nuėjo nepastebėtas...?
Deja, bet nutinka ir taip.    Ant, 2020-06-23 / 00:41

In reply to by Tuo viskas pasakyta ! 2

Ir tikrai ne iš piktos valios galima vaikelio nesužiūrėti. Kad vaikas dar nemiega tokiu laiku irgi suprantama - vasarą tokiu laiku po karštos dienos gera pabūti kieme. O gal buvo ir snūstelėjęs vėlyvo pietų miego. Geriau nesmerkime. Užuojauta tėveliams, močiutei, artimiesiems!

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.