Amfetaminą slėpė ten, kur draudžiama kasinėti

Redakcijos archyvo nuotr.
Kvaišalų platintojas amfetaminą slėpė kasinėti draudžiamoje vietoje.
Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje kaltu dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinėmis medžiagomis pripažintas Mindaugas Lukošius. Nors kaltinamasis savo kaltės nepripažino, teismui pakako faktinių duomenų visumos pripažinti jį kaltu, padarius jam inkriminuotą nusikalstamą veiką.

Teismas M. Lukošiui paskyrė galutinę bausmę – laisvės atėmimą 12 metų 6 mėnesiams. Prie šios bausmės yra pridėta Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų 2019 metų kovo 13 dienos nuosprendžiu paskirtos ir neatliktos bausmės dalis.

M. Lukošiaus atsakomybę lengvinančių aplinkybių teismas nenustatė, jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamas veikas padarė būdamas recidyvistas.

Nustatyta, kad M. Lukošius 2020 metų birželį, turėdamas tikslą gauti neteisėtas pajamas, Jurbarko mieste ir rajone platino psichotropines medžiagas – MDMA. Vyras per du kartus asmeniui už 2 100 eurų pardavė labai didelį kiekį – ne mažiau kaip 105,253 gramo – psichotropinės medžiagos MDMA.

Bylos duomenimis, kaltinamasis neteisėtai disponavo ir pasikėsino platinti labai didelį kiekį psichotropinės medžiagos amfetamino.

Nustatyta, kad vyras 2020 metų liepos 28 dieną iš Jurbarko rajono automobiliu „VW Touran“ neteisėtai gabeno 319,047 gramo amfetamino, kurį Raseinių rajone, Kalnujų seniūnijos ribose, ties keliu Raseiniai–Šilinė, prie miškelio, po 15 valandos užkasė žemėje.

Kitą dieną, prieš 17 valandą, paslėptas psichotropines medžiagas, taikant nusikalstamos veikos imitacijos modelį, policijos pareigūnai pakeitė į apyvartoje neuždraustas medžiagas. Šioje vietoje pasaloje buvę policijos pareigūnai M. Lukošių sulaikė, kai jis atvyko pasiimti žemėje paslėptą amfetaminą.

Policijos pareigūnai turėjo informacijos dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų, buvo sankcionuoti teismo slapti ikiteisminio tyrimo veiksmai – slaptas „VW Touran“ automobilio sekimas, kurį policijos pareigūnai ir sekė.

Bylą nagrinėjant teisme pareigūnai papasakojo, kaip M. Lukošius įvykio vietoje išlipęs iš automobilio rankoje nešasi juodos spalvos paketą, sekdami matė, kaip jis kasa ir slepia, maskuoja atneštą juodą paketą. Policijos pareigūnai matė, kaip paketą su amfetaminu jis užkasė žemėje, ties stulpeliu su užrašu „Kasinėti draudžiama“.

Savo kaltę M. Lukošius neigė ir per ikiteisminį tyrimą, ir teisme. Neigė jis ir tai, kad per kratas jo automobilyje rasti 950 eurų įsigyti nusikalstamu būdu.