Iš Albanijos vežti kvaišalai sulaikyti Lietuvoje

Prokuratūros nuotr.
Nustatyta, kad apie aštuonis kilogramus kanapių vyrai lengvuoju automobiliu vežė iš Albanijos.

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl kontrabandos, neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir disponavimo suklastotu dokumentu. Prieš teismą stos 33-ejų metų Akmenės gyventojas ir 48-erių šiaulietis, šiuo metu atliekantis laisvės atėmimo bausmę.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai patikrino lengvąjį automobilį „Peugeot 206“, kirtusį Lazdijų–Ogrodniki sienos perėjimo punktą. Juo iš Albanijos 2019 metų kovą vyko abu ne kartą teisti vyrai.

Pareigūnams patikrinus automobilį, kėbule esančiose ertmėse rasta į 18 plastiko paketų supakuotas beveik aštuonis kilogramus kanapių.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyrai į Albaniją vyko jau antrą kartą, tik šį kartą grįžo su siuntiniu. Kadangi šiaulietis kaltinamasis neturėjo vairavimo teisių, į kompaniją pasikvietė vairuojantį akmeniškį. Manoma, kad dar iki išvykimo į kelionę šiauliečiui pavyko gauti suklastotą vairuotojo pažymėjimą, todėl į kelionę išvyko jau su suklastotu dokumentu.

Kaip įtariama, vyrai, automobiliu įveikę kelias šalis, apsistojo Albanijos sostinėje Tiranoje, kurioje į automobilį buvo sudėtos narkotinės medžiagos.

Už šiuos nusikaltimus griežčiausia Baudžiamajame kodekse numatoma bausmė – laisvės atėmimas iki 15 metų.