Agresyvių šunų savininkui gresia atsakomybė

Redakcijos archyvo nuotr.
Šeimininkui atsakomybė dėl savo augintinio elgesio atsiranda jau nuo pat minties apie gyvūno įsigijimą. Dar didesnė atsakomybė gula ant žmonių, subrandinusių idėją įsigyti agresyvių šunų kategorijai priklausantį pavojingų bei kovinių šunų veislėms priklausantį keturkojį ar jo mišrūną.
Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai neseniai baigė tirti incidentą, įvykusį praėjusių metų lapkritį Pakruojo rajone. Čia, įtariama, du kovinių šunų kraujo turintys mišrūnai mirtinai sudraskė kaimyno šunis.

Rytą į lauką išėjusi Mikniūnų kaimo kaimo gyventoja savo kieme pamatė du pitbulterjerus. Šunys moterį pradėjo vytis, laimei, ji spėjo įbėgti į namą.

Pitbulterjerai yra koviniai šunys, veisti kitų gyvūnų puolimui, bulių stabdymui, o vėliau – šunų kautynėms, tad po kaimą lakstantys agresyvūs keturkojai ne vienam jo gyventojui kėlė baimę, dėl to buvo kreiptasi pagalbos į policiją. Kai pareigūnai atvyko pas Mikniūnų kaime gyvenantį 38 metų šunų savininką, šunys, jo pakviesti, sugrįžo į savo kiemą.

Tačiau šis įvykis tik kaimo gyventojų įbauginimu nesibaigė. Netrukus moteris, kuri sėkmingai spėjo išvengti susidūrimo su kaimyno šunimis, surado sudraskytus du savo šunis – 14 metų pinčerio mišrūną ir 7 metų vokiečių aviganį. Gyventoja kreipėsi į pareigūnus su prašymu įstatymų nustatyta tvarka nubausti dėl jos gyvūnų žūties kaltą asmenį.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad savo augintinius šeimininkas laikė voljere, tačiau naktį iš voljero juos išleido į aptvertą kiemo teritoriją. Ryte, dukrai išeinant į mokyklą, pro atvertus vartus šunys paspruko į kaimą ir jų pasilakstymas baigėsi kruvinu incidentu. Pats šeimininkas šunų pasprukimo momento teigia nematęs.

Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai baigė šio įvykio tyrimą ir už Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą, dėl kurio atsirado žalos asmens sveikatai ar turtui, šunų savininkui surašė administracinį nurodymą sumokėti 75 eurų baudą.

Be to, policijos pareigūnai informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Pakruojo skyriaus specialistus, kad Mikniūnų kaimo gyventojas leidimo pavojingiems ir koviniams šunims bei jų mišrūnams laikyti neturi, o jo laikomi gyvūnai pagal išorinius požymius gali būti kovinio šuns – pitbulterjero mišrūnai, nors registruoti jie kaip pavojaus aplinkai nekeliantys paprasčiausi mišrūnai. Tad nuo šios tarnybos sprendimo priklausys, ar gyvūnai liks savininko dispozicijoje. Kaimo gyventojai pageidauja, kad agresyvių šunų jų aplinkoje neliktų, nes, šeimininkas neužtikrina, kad šunys iš kiemo nepabėgtų ir baiminasi, kad jie gali vėl pasprukti ir pridaryti žalos aplinkiniams.

Maistas šunims