Abejotinų neįgalumų dalytojai pripažinti kaltais

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Šiaulių I teritorinis skyrius, kuriam vadovavo Gediminas Jokūbaitis, buvo atsidūręs teisėsaugos akiratyje.
Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo pacientams nustatant darbingumo lygius, kaltais dėl korupcinių nusikaltimų pripažino Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) Šiaulių I teritorinio skyriaus vedėją Gediminą Jokūbaitį ir du šiauliečius medikus.

G. Jokūbaičiui už kyšininkavimą ir dokumentų klastojimą skirta 7 532 eurų dydžio bauda, trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje. Iš kaltu pripažinto vyro bus konfiskuoti nusikalstamu būdu įgyti 400 eurų ir priteista Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui sumokėti 1 190 eurų dėl pacientei neteisėtai išmokėtų netekto darbingumo pensijos lėšų.

Bausmių už papirkimą ir kyšininkavimą sulaukė ir du šiauliečiai gydytojai.

Kardiologui Viktorui Skromovui skirta 3 389 eurų dydžio bauda ir konfiskuoti nusikalstamu būdu įgyti 150 eurų.

Gydytojui Egidijui Jankauskui teismas skyrė subendrintą – 19 582 eurų dydžio baudą, taip pat iš jo nuspręsta konfiskuoti nusikalstamu būdu įgytus 2 810 eurų.

Bylos duomenimis, pacientai, siekiantys, kad jiems būtų nustatytas neįgalumo ar darbingumo lygis arba nustatytas didesnis nei priklauso neįgalumo ar nedarbingumo lygis, kreipdavosi į vienos privačios Šiaulių klinikos gydytoją E. Jankauską, kuris už kyšius paruošdavo reikalingus medicininius dokumentus.

Esant būtinybei, minėtas gydytojas, pasinaudodamas savo pažintimis ir įtaka, pacientus nusiųsdavo pas jam palankius specializuotus gydytojus, kurie medicininiuose dokumentuose įrašydavo tikrovės neatitinkančias, bet reikiamas ligų diagnozes, kad vėliau susitarus, NDNTŠiaulių skyriuje šiems asmenims be kliūčių būtų nustatomas norimas neįgalumo ar darbingumo lygis.

Ši byla – viena iš STT Šiaulių valdybos pareigūnų vykdytų ikiteisminių tyrimų tiriant atvejus, kai už kyšius suinteresuotiems pacientams NDNT Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis.

Kitos susijusios bylos jau yra išnagrinėtos arba šiuo metu nagrinėjamos teismuose. Šiose bylose kaltinimų sulaukė trys šiauliečiai gydytojai ir NDNT Šiaulių teritorinių skyrių vedėjai – minėtas G. Jokūbaitis ir II teritorinio skyriaus buvusi vedėja Jurga Staponkienė.

Vykusių ikiteisminių tyrimų metu įtarimai dėl gydytojų papirkimo buvo pareikšti 61 pacientui.