Žolelių pirtis – natūralus ir efektyvus sveikatos stiprinimo būdas

vytautas
Žolelių pirtys išpopuliarėjo kaip tradicinės tajų medicinos metodas. Tai – viena seniausių ir populiariausių grožio procedūrų tarp tajų. Daugelis tailandietiško masažo terapijos specialistų nuo senų laikų įtraukia žolelių pirtis kaip sudėtinę terapijos dalį, turinčią tiek estetinį, tiek medicininį poveikį.

Gera žinia, jog šiais laikais žolelių pirtimis galime mėgautis ne tik nuvykę į Tailandą. Įvairių vaistažolių naudojimas pirties seanso metu populiarus ir Lietuvoje – žolelių pirties paslaugas teikia vis daugiau sveikatingumo centrų, tarp kurių ir garsusis SPA centras Vytautas Mineral SPA.

Kodėl žolelių pirtys sulaukia susidomėjimo? Šiame straipsnyje apžvelgsime žolelių pirties principą ir kuo ši pirtis naudinga mūsų sveikatai.

Kaip veikia žolelių pirtis?

Žolelių pirtyje yra palaikoma raminanti nuo 65°C iki 75°C temperatūra, o patalpos drėgmė siekia 15-20 procentų. Žolelių pirtyje organizmas veikiamas švelnesnės temperatūros, nei, pavyzdžiui, tradicinėje suomiškoje pirtyje.

Žolelių pirtyje yra naudojamos džiovintos žolelės. Pagal tajų tradicijas, ciberžolė, citrinžolė, kamparas, citrinolelė, laimas, tamarindo lapai yra pagrindinės vaistažolės, naudojamos žolelių pirties terapijoje. Žolelių pirties metu vaistažolės yra užpilamos vandeniu, tam, kad į orą pasklistų jų naudingosios savybės.

Pagrindinė vaistažolių pirčių nauda – organizmo valymas ir stiprinimas. Pirties metu, kada kūnas veikiamas atitinkamos temperatūros ir drėgmės, vaistažolių išskiriami eteriniai aliejai ir mikroelementai absorbuojasi per odą ir kvėpavimo takus, paveikdami visas organizmo sistemas ir padidindami organizmo gyvybingumą.

Žolelių pirties poveikis sveikatai

Pirmiausia, žolelių pirtis itin naudinga kvėpavimo takams. Reguliarus lankymasis žolelių pirtyje stiprina apsaugines kvėpavimo takų funkcijas, padeda sumažinti įvairių kvėpavimo sistemos ligų simptomus ar užkirsti kelią ligų atsiradimui.

Žolelių pirtys taip pat efektyviai stiprina imunitetą. Vaistažolės pasižymi priešuždegiminiu, antibakteriniu, antivirusiniu poveikiu, todėl reguliarus kvėpavimas vaistažolių garais sustiprina apsauginį imuniteto barjerą ir padeda kovoti su įvairiais patogenais.

Žolelių pirtys taip pat rekomenduojamos norintiems detoksikuoti organizmą. Kaip žinia, įvairios pirtys dėl prakaitavimą skatinančių savybių yra efektyvus būdas siekiant išvalyti organizmą nuo toksinų. Tačiau žolelių pirtys šią funkciją atlieka dar geriau – vaistažolės pasižymi papildomomis detoksikuojamomis savybėmis.

Kaip ir kitų pirčių atveju, taip ir lankantis žolelių pirtyse galima sumažinti skausmus (ypač sąnarių ir raumenų), atpalaiduoti kūno įtampas, skatinti gijimo procesus. Atsipalaidavus mūsų kūnui, ženkliai pagerėja ir psichologinė savijauta. Tai viena priežasčių, kodėl žolelių pirtys itin naudingos susiduriantiems su nuovargiu, lėtiniu stresu, įtampa, nerimu ir kitomis psichologinėmis problemomis.

Galiausiai, žolelių pirtys itin teigiamai veikia mūsų odos būklę. Po žolelių pirties jūsų oda atrodys ženkliai atjaunėjusi. Be to, dėl vaistažolėms būdingo antiseptinio, antibakterinio ir priešuždegiminio poveikio, reguliarus lankymasis žolelių pirtyse gali padėti įveikti ar kontroliuoti įvairias odos ligas.

Užs. Nr. 484322