VAISINGUMO KLINIKA VILNIUJE: IŠSAMŪS NEVAISINGUMO TYRIMAI IR TINKAMIAUSIO GYDYMO BŪDO PRITAIKYMAS

Vaisingumo klinika yra ta vieta, į kurią žmonės ateina su viltimi ir dideliu tikėjimu, kad pavyks pasiekti vieną iš daugeliui svarbiausių gyvenimo tikslų – susilaukti vaiko. Todėl klinikos specialistai turi būti profesionalūs ir kelti pasitikėjimą, klinikoje turi vyrauti maloni atmosfera ir streso nekelianti aplinka, o svarbiausia, kad suteiktos kokybiškos paslaugos nudžiugintų trokštamais rezultatais.

Vaisingumo klinika Vilniuje, įkurta netradicinės medicinos gydytojo Mariaus Marcinkevičiaus, vos į ją įžengus įkvepia tikėjimu ir suteikia drąsos laukiant gydymo procedūrų. Labai svarbu, kad pacientai būtų ramūs, jų nekamuotų stresas, įtampa, baimė ar kitos nemalonios emocijos, trukdančios sklandžiam ir sėkmingam gydymo procesui.

Atvykus į Vaisingumo kliniką Vilniuje, pirmiausia, susipažįstama su pacientu – jo gyvenimo būdu, įpročiais, ligos istorija ir kitais svarbiais rodikliais, kurie gali kenkti sveikatai. Viską išsiaiškinus, imamasi išsamesnės diagnostikos ir atliekami išsamūs tyrimai, kad būtų nustatytos nevaisingumo priežastys.

Vaisingumo klinikos duomenys: dažniausios nevaisingumo priežastys

Klinikoje dirbantys gydytojai pastebi, kad šiuolaikinis gyvenimo būdas, greitas tempas, (žalingi) įpročiai ir sparčiai besikeičiančios gyvenimo sąlygos – veiksniai, kurie neretai kelia stresą, įtampą, neigiamai veikia žmogaus sveikatą ir galiausiai gali sukelti labai rimtų bėdų, pavyzdžiui, nevaisingumą. Iš tikrųjų, pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos pateikiamus duomenis, vyrų ir moterų nevaisingumo priežastys gali būti skirtingos.

Pasak Vaisingumo klinikos Vilniuje įkūrėjo M. Marcinkevičiaus, moterų nevaisingumą dažniausiai sukelia:

* Ovuliacijos sutrikimai – 25 proc.

* Problemos kiaušintakių srityje – 22 proc.

* Endometriozė (lėtinė vaisingo amžiaus moterų liga, kurios metu atsiranda į gimdos gleivinę panašus audinys ir išsiplečia už gimdos ribų) – 15 proc.

* Sutrikimai pilvo ertmėje – 12 proc.

* Hiperprolaktinemija (lytinės funkcijos sutrikimai) – 7 proc.

Ir maždaug 19 proc. nevaisingumo atvejų yra nulemti kitų arba neaiškios kilmės priežasčių, prie kurių gali būti priskiriamas ir netinkamas gyvenimo būdas.

Tuo tarpu vyrų nevaisingumą dažnai nulemia kiek kitokios priežastys:

* Varikocelė (sėklinio virželio išsiplėtimas) – 17 proc.

* Hipogonadizmas (hormonų, androgenų trūkumo organizme sukelta liga) – 10 proc.

* Urogenitalinės srities problemos – 17 proc.

* Seksualiniai sutrikimai – 6 proc.

* Imuninės sistemos sutrikimai – 5 proc.

Vis dėlto net 45 proc. vyrų nevaisingumo atvejų yra priskiriama kitoms priežastims, kurios gali atsirasti dėl netinkamo gyvenimo būdo. Vaisingumo klinikoje Vilniuje tik žinant tikslią nevaisingumo priežastį, imamasi gydymo.

Kaip gydomas nevaisingumas?

Vaisingumo klinika Vilniuje taiko tiek įvairius pagalbinio apvaisinimo metodus (kurie itin stipriai padidina pastojimo tikimybę), tiek įvairius netradicinės medicinos būdus (kuriais gydomas nevaisingumas). Jie visiškai nekenksmingi, bet itin veiksmingi.

Pagalbinio apvaisinimo būdai:

* In vitro fertilizacija (IVF) – tai apvaisinimas mėgintuvėlyje. Šis gydymo būdas yra orientuotas į moterį, t. y. pirmiausia skiriami kiaušidžių funkciją stimuliuojantys ir kiaušialąstę subręsti skatinantys vaistai. Kiaušialąstėms subrendus, jos dedamos į specialų mėgintuvėlį, lašinama sperma ir mėgintuvėlis tam tikrą laiką saugomas inkubatoriuje.

* Mikroinseminacija (ICSI) – tai spermijo injekcija į kiaušialąstės citoplazmą. Šis apvaisinimo būdas analogiškas apvaisinimui mėgintuvėlyje, tik yra orientuotas į vyrą.

* Intrauterininė inseminacijos procedūra (IUI) – tai visiškai neskausmingi ambulatoriniai veiksmai.

* Intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ISCI) – tai procedūra, kurios metu spermatozoidas sušvirkščiamas į kiaušialąstę.

Netradicinės medicinos būdai gydant nevaisingumą:

  1. Akupunktūra. Šios procedūros metu specialiomis itin plonomis adatomis arba elektros impulsais (elektroakupunktūra) yra stimuliuojami biologiškai aktyvūs žmogaus kūno taškai. Tai leidžia daryti teigiamą įtaką vidaus organų būklei ir bendroms jų sistemoms, didina biologiškai aktyvių cheminių medžiagų kiekį bei padeda šalinti nemalonius simptomus.

  2. Šildymas moksa. Tai procedūra, kuomet pasitelkus itin aukštą temperatūrą (kurią išskiria degdama moksa) veikiamas žmogaus kūnas ir gydomi ginekologiniai sutrikimai.

  3. Fitoterapija. Tai itin senas gydymo būdas pasitelkus vaistines žoleles. Ji padeda pašalinti įvairiausius sutrikimus, sveikatos problemas.

Kokių rezultatų galima tikėtis?

Vaisingumo klinika Vilniuje ne tik pateisina, bet netgi ir viršija lūkesčius – tikimybė pastoti padidėja beveik 80 proc., o nėštumų dažnis siekia beveik 60 proc. Tai rodo, kad netradicinės medicinos būdai, naudojami šalinant nevaisingumo problemas, yra itin veiksmingi, o jų rezultatas neretai viršija aukšto lygmens Europos klinikų rodiklius.

Užs. Nr. 441742