Skirtingi protezavimo būdai: ką rinktis geriausia?

protezavimas
Dantų protezavimas daugelio įsivaizduojamas kaip išimama dirbtinių dantų plokštelė. Visgi tai nėra vienintelis protezavimo būdas – galbūt tik geriau žinomas.

Šiandien siekiant atkurti sugadintą ar prarastą dantį odontologijos klinikoje „Dantų estetika“ taikomi įvairūs dantų protezavimo metodai – nuo minėtos plokštelės iki pavienių vainikėlių. Pasakojame apie juos plačiau, patariame, kada kokį rinktis ir paaiškiname, nuo ko priklauso protezavimo kaina.

Vainikėliai – vienas paprasčiausių sprendimų

Vainikėlis (arba kitaip – karūnėlė) primena tam tikrą gaubtą, dedamą arba ant šlifuoto tikro danties, arba ant implanto. Toks metodas paprastai taikomas tuomet, jei natūralus dantis yra apgadintas, bet pakankamai sveikas, kad jo nereikėtų rauti.

Dantų estetikos“ laboratorijoje gaminami vainikėliai, savo dydžiu, forma, spalva, išlinkimais niekaip nesiskiriantys nuo tikrųjų dantų. Tai reiškia, jog ne specialistui nekyla jokių dvejonių dėl danties natūralumo. Dėl šios priežasties karūnėles galima drąsiai dėti ir ant (ar vietoje) priekinių, ir ant krūminių dantų.

Tilteliai: kai reikia protezuoti ne vieną dantį

Kai reikalingas bent dviejų trūkstamų dantų protezavimas, neretai siūlome rinktis tiltelį. Paprastai kalbant, jis sudarytas iš vieno ar poros pilnavidurių dirbtinių dantų ir dviejų vainikėlių. Karūnėlės yra labai svarbios, nes jos, uždėtos skirtinguose tiltelio kraštuose, užtikrina, kad protezas laikytųsi tvirtai, nekeltų diskomforto. Tokio tipo protezavimo kaina didesnė, visgi tai kiek pigesnis pasirinkimas nei implantacija. Tiltelio komponentai taip pat vizualiai niekuo nesiskiria nuo kitų, „kaimyninių“ dantų.

Laminatės – naujas dantų sluoksnis

Laminatės – tai nuo aptartų smarkiai besiskiriantis protezavimo būdas. Šiuo atveju ant apšlifuotų dantų dedamas plonas keramikos (bemetalės, stiklo, cirkonio) sluoksnis. Laminatės siūlomos tuo atveju, jei norima šiek tiek pakoreguoti dantų formą, ištiesinti juos, pakeisti spalvą ar užpildyti tarpus tarp dantų. Toks dantų protezavimas vertinamas itin gerai dėl ilgaamžiškumo – laminatės nepriekaištingai atrodo ilgiau nei 10 metų.

Dantų plokštelės (išimami protezai): įprasta ir patikima

Dažniausiai išimamus protezus pasirenka vyresniojo amžiaus žmonės. Visgi tokią priemonę rekomenduojame ir ruošiantis implantavimui – tokiu atveju net laukdami rimtesnės procedūros galite džiaugtis dailia šypsena, mėgautis maistu. Verta paminėti, kad tokio tipo dantų protezavimo kaina, lyginant su implantavimu, mažesnė. Ji priklauso ir nuo to, ar reikalingi protezai vienam žandikauliui, ar abiem, ar plokštelės yra su užraktu, ar be jo.

Nors protezavimo būdų nemažai, pasirinkti nėra sunku. Siekiant priimti geriausią sprendimą būtina įvertinti burnos, dantų ir bendrą sveikatos būklę, paruošti kruopštų gydymo planą, atsižvelgti į poreikius bei lūkesčius, galimybes. Dėl šios priežasties rekomenduojame atvirai kalbėtis su „Dantų estetikos“ specialistais. Siekiame, kad dantų protezavimas ir kitos paslaugos džiugintų nepriekaištingu rezultatu. Nuo tikslaus dantų atkūrimo iki transportavimo iš bet kurios Kauno vietos, apgyvendinimo, vairuotojo paslaugų – mielai pasirūpinsime visais Jūsų poreikiais.

Užs. Nr. 495529