Šiltu oru patinusios kojos. Ką daryti?

Ilgai laukta vasara jau čia pat, tačiau kartais šilti vėjai sukelia nepatogumų ir pėdų tinimą. Tokios problemos gali būti venų varikozės požymis, galintis sukelti nemalonų skausmą ir neleisti mėgautis šiltomis vasaros dienomis. Deja, su šia būkle susiduria daug žmonių, tačiau tik nedaugelis žino praktiškiausius gydymo metodus.

Venų varikozė yra plačiai paplitusi liga ir labai aktuali problema. Venų varikozė yra labiausiai paplitusi venų liga. Tai blogos kraujotakos simptomas, kurį sukelia nepakankamas kraujagyslių elastingumas. Tačiau lygiai taip pat dažnai žmonės griebiasi drastiškų venų problemų gydymo būdų, rinkdamiesi operaciją, kai prieš tai neišbandė vaistų.

Vaistinėse aistinėse galima įsigyti be recepto parduodamų flebotropinių vaistų, kurie yra labai veiksmingi lėtiniam apatinių galūnių venų nepakankamumui gydyti.

Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad veiksmingiausi yra mikronizuotas diosminas ir hespiridinas. Vaistinėse parduodami šie vaistai: "Hesio 500 mg" ir „Detralex 500 mg“, kurių įprastinė dozė yra 1 tabletė 2 kartus per dieną. Šie du vaistai skiriasi tik kaina - „Detralex“ yra žymiai brangesnis. Hesio padidina venų sienelių tonusą, sumažina venų perkrovą. Kartu apsaugo smulkias kraujagysles (kapiliarus), gerina mikrocirkuliaciją ir limfos tekėjimą. Taigi Hesio sumažina lėtinio venų nepakankamumo simptomus. Naujiena vaistinėse yra „Hesio 1000 mg" tabletės, kurių sudėtyje yra mikronizuoto diosmino ir hespiridino, o jų paros dozė yra tik 1 tabletė per dieną, todėl jas vartoti daug patogiau. Kitas vaistinėse parduodamas produktas yra „Velios“, kurio sudėtyje yra tik diosmino ir kuris yra nedalomas, todėl sunkiau nuryjamas.

Chirurginė intervencija yra paskutinis žingsnis gydant venų varikozę. Prieš tai daugelį problemų galima išspręsti vartojant tinkamus vaistus. Prieš guldami ant operacinio stalo, įsitikinkite, kad išbandėte kitus – pigesnius – variantus!

Užs. Nr. 555450