Nereikalingų dantų šalinimas

vingioklinika.lt nuotr.
Be įprastų odontologijos procedūrų, kartais prireikia ir burnos chirurgų pagalbos. Taip jau yra, kad ne visi augantys dantys žmogui reikalingi. Tenka šalinti trukdančius protinius dantis, taip pat pasitaiko atvejų, kai dantys dygsta netaisyklingai ir pilnai nesudygę tampa kliūtimi kitų dantų sveikatai, visai burnos ertmei. Dantų šalinimas nepamainomas ir tada, kai smarkiai sugedusio danties jau nebeišeina išgydyti ir tenka jį pašalinti prieš dedant ant implanto naują.

Toliau skaitydami sužinosite apie atliekamas dantų rovimo procedūras ir rasite patyrusius burnos chirurgus, kurie visuomet atskubės jums į pagalbą.

Atsikratykite kartą ir visiems laikams

Su nereikalingu dantimi nesinori nieko kito daryti, kaip tik jo atsikratyti ir pamiršti rūpesčius. Jeigu nereikalingi dantys trukdo, metas pašalinti juos kartą ir visiems laikams. Tai leis mėgautis geresne burnos ertmės sveikata ir užtikrins sklandesnį kitų dantų augimą. Nereikalingo danties pašalinimas iš burnos ertmės dažnai būna svarbus tiesiog gyvybiškai, nes sugedęs ar nereikalingas dantis tik plečia susirgimo židinį ir gali pakenkti aplinkiniams audiniams.

Dažniausiai šalinami šie dantys:

• Protiniai – protinius dantis reikėtų šalinti tik tuo atveju, kai jie trukdo. Taisyklingai išdygę protiniai dantys, kuriuos išeina išvalyti, tikrai nedaro jokios žalos. Tačiau dažnai protinis dantis yra sunkiai prieinamas išvalyti, kaupia bakterijas. Pasitaiko atvejų, kai nepilnai išdygęs protinis dantis formuoja uždegimo židinį ar cistą, taip pat įsiterpia į greta esančio danties šaknį sukeldamas jos tirpimą ar dėl savo kreivumo lemia šalia esančių dantų eilės deformaciją.

• Retinuoti – retinuoti yra pilnai neišdygę dantys, kurie kaupia mikrobus ir trukdo kitų dantų taisyklingam augimui. Kartais dantis gali būti net nematomas, tačiau po gelivine jis yra. Ne visi retinuoti dantys kenksmingi, tačiau tie iš jų, kurie yra probleminiai, gali kelti ėduonį ar periodontitą, pakenkti greta esantiems dantims. Jų šalinimas atliekas pagal individualią situaciją.

• Sugedę – be abejonės, kartais kai kurie sunkiau išgydomi, ilgą laiką neprižiūrėti dantys gali ir sugesti. Tada juos reikia kuo skubiau pašalinti ir čia į pagalbą ateis ne kas kitas kaip tik burnos chirurgija.

Daugiau apie dantų chirurgijos procedūras sužinosite: https://vingioklinika.lt/

Užs. Nr. 525457