Naujosios Akmenės ligoninė pacientams siūlo modernius reabilitacijos metodus

Naujosios Akmenės ligoninės nuotr.
Naujosios Akmenės ligoninės Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Aistė Luckutė–Berenė, viena iš dviejų skyriuje dirbančių gydytojų, geriau negu kiti žino, jog tinkamai parinktos reabilitacijos procedūros – vienas ir esminių dalykų žmogui sveikstant.
Naujosios Akmenės ligoninės Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus kolektyvas kviečia pacientus, kuriems reikia atstatyti jėgas po sunkių ligų, traumų, operacijų, arba profilaktiškai. Kvalifikuotas, kokybiškas reabilitacijos paslaugas gyventojams ne tik iš Akmenės rajono, bet ir iš visos šalies teikia patyrusi medikų komanda: fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, kineziterapeutai, masažuotojai, ergoterapeutai, bendrosios praktikos slaugytojai. Šių specialistų patarimai, moderni ir vis atnaujinama įranga, specialūs procedūroms pritaikyti baldai bei patalpos suteikia galimybę ligoniui sustiprėti ir sugrįžti į visavertį gyvenimą.

Procedūros – kiekvienam

Naujosios Akmenės ligoninės Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai Aistei Luckutei–Berenei žinoma daugybė atvejų, kuomet ligoniai po reabilitacijos procedūrų greitai atstatė savo fizines jėgas, visiškai pamiršo varginusius skausmus ir sugrįžo į ankstesnį gyvenimo ritmą.

„Reabilitacija naudinga esant bet kokiems organizmo negalavimams, daugeliu atveju tai bene efektyviausias būdas pagerinti paciento gyvenimo kokybę, palengvinti, o kai kuriais atvejais ir iš viso panaikinti ligos arba patirtos traumos pasekmes“, – sako gydytoja Aistė.

Naujosios Akmenės ligoninės Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje reabilitacinės procedūros taikomos esant nervų sistemos ligoms (radikulopatijos, nugaros skausmai ir kt.), judamojo-atramos aparato ligoms (po kaulų lūžių, esant sąnarių artrozėms), kraujotakos sistemos ligoms (arterinė hipertenzija, lėtinė širdies išeminė liga), kvėpavimo sistemos ligoms (bronchinė astma, bronchitas, po COVID-19 ligos), endokrininėms ligoms, tokioms, kaip cukrinis diabetas, nutukimas, virškinimo sistemos ligoms, pavyzdžiui, skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligei, inkstų ligoms (prostatitas, šlapimo nelaikymas ir pan.), ausų, nosies, gerklės ligoms (galvos svaigimas, sinusitas ir kt.), odos ligoms (žvynelinė, dermatitas ir kt.) ir t.t. Kiekvienu konkrečiu atveju sudaromas individualus paciento reabilitacijos procedūrų kursas.

„Mūsų įstaigoje teikiamos pirmojo reabilitacijos etapo paslaugos vaikams ir suaugusiesiems visų ligų profiliams (iki 20 individualių ir 5 grupinių procedūrų) bei trečiojo reabilitacijos etapo (ambulatorinės reabilitacijos) paslaugos suaugusiems nervų ligų ir judamojo–atramos aparato ligų profiliams (14 darbo dienų trukmės reabilitacija)“, – informuoja gydytoja Aistė.

Procedūrų spektras Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje išties platus:

ligonine

Kineziterapijos procedūra

Kineziterapijos. Priemonės taikomos paciento judėjimo funkcijoms atkurti, fiziniam pajėgumui pagerinti ir palaikyti bei komplikacijoms išvengti.

Ligoninė prieš keletą mėnesių įsigijo kineziterapinį stalą, kuris pritaikytas reabilituoti pacientus po klubo sąnario operacijų, lūžių ir kt. bei dėl to nepajėgiančius procedūrų metu atsigulti ant grindų. Specialus stalas – ne tik kur kas platesnis už standartinį, bet ir kilnojamas pagal paciento poreikį.

Populiari kineziterapijos procedūra – juosmeninės, kaklinės stuburo dalies, kelio bei peties sąnario tempimas. Ši procedūra taikoma esant įvairiems raumenų – skeleto sistemos biomechanikos sutrikimams gydyti, o ypač efektyvi tarpslankstelinių diskų išvaržų atvejais. Atlikti tyrimai parodė, kad tokio pobūdžio tempimo metu atstatoma taisyklinga stuburo geometrinė konfigūracija, sumažėja spaudimas pažeistame diske, padidėja jo aukštis, todėl mažiau spaudžiama nervinė šaknelė, suaktyvėja medžiagų apykaita ir sudaromos palankios sąlygos disko išvaržai gyti.

ligonine

Stuburo tempimo stalas.

Tempimo procedūroms naudojamas „MiLi + TRAComputer“ kompiuterizuotas stuburo tempimo stalas su galimybe pritaikyti mikrobangų terapiją. Paprastai pakanka 6–10 procedūrų, kad praeitų ar žymiai sumažėtų ilgai varginę juosmens, kaklo, kelio ar peties sąnario skausmai.

ligonine

Bėgimo takelis.

Ergoterapija. Procedūrų metu lavinama smulkioji motorika, daroma pasyvių judesių mankšta siekiant gražinti paciento gebėjimą atlikti kasdieninę veiklą.

ligonine

Lazerio terapijos procedūra.

Fizioterapija. Atliekamos impulsinių srovių, ultragarso, elektroforezės (medikamentų įvedimas į organizmą), magneto terapijos, lazerio terapijos, mikrobangų, fango parafino aplikacijų procedūros, skirtos ligoms ir traumoms gydyti, ligų profilaktikai, siekiant išsaugoti sveikatą ar ją stiprinti.

ligonine

Hidromasažinė lova.

Hidromasažas. Taikomos hidromasažinės vonios procedūros.

ligonine

Limfodrenažo procedūra.

Limfodrenažinis masažas. Atliekama kraujo ir limfos apytakai gerinti.

Masažas. Taikomas tiek gydymo tikslais, tiek bendram savijautos gerinimui. Masažas stiprina raumenų tonusą, sąnarių judrumą, kraujo ir limfos apytaką, padeda atsikratyti įtampos, sumažinti stresą.

ligonine

Haloterapijos procedūra (druskų kambarys).

Druskų kambarys (haloterapija)

Jei vargina lėtinės plaučių ligos, bronchinė astma, bronchektazinė liga, rūkymo sukeltas kosulys, alerginė sloga, atopinis dermatitas, žvynelinė, riebalinė seborėja, brendimo spuogai – tokiems negalavimams sumažinti arba panaikinti Naujosios Akmenės ligoninė yra įrengusi haloterapijos (druskų) kambarį.

Po haloterapijos procedūros pacientas ima lengviau atsikosėti, pradeda valytis bronchai, pasidaro lengviau kvėpuoti. Anot skyriaus specialistų, haloterapija – tarsi eliksyras žmogaus plaučiams, profilaktika odai bei poilsis organizmui.

„Tokias procedūras – gydymui ir profilaktikai – labai mėgsta mamos, auginančios į peršalimo ligas, kosulį, slogą linkusius vaikus, – teigia naujosios Akmenės ligoninės vyriausioji slaugytoja Danutė Sutkienė. – Procedūra labai populiari ir tarp suaugusiųjų“.

Kuo ypatingas druskų kambarys? Jame lubos, sienos ir grindys, padengtos storu druskos kristalų sluoksniu, kuriame palaikoma pastovi drėgmė, temperatūra ir druskų aerozolio koncentracija. Aiškiau sakant, per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos (natrio chlorido) aerozolis, kuris kvėpavimo takais patenka iki smulkių bronchų ir pagerina virpamojo epitelio funkciją. Smulkios druskos dalelytės plonu sluoksniu padengia odą ir giliai įsiskverbia į kvėpavimo takus, plaučius taip juos dezinfekuodamos ir gydydamos, todėl gydomasis poveikis yra daug didesnis nei paprastos inhaliacijos. Natrio chlorido (druskos) aerozolis pasižymi priešuždegiminiu, broncholitiniu, mukolitiniu (sekreciją bronchuose skatinančiu) veikimu, turi baktericidinį ir bakteriostatinį poveikį kvėpavimo takams – bronchams.

Procedūros metu suaugę pacientai 40 minučių trunkantį seansą, skambant ramiai, atpalaiduojančiai muzikai, o vaikams žiūrint animacinius filmukus, sėdi patogiuose krėsluose ir kvėpuoja druskomis bei jodu prisodrintu oru.

Kviečiami registruotis

„Svarbiausia, kad po reabilitacijos procedūrų žmogus išeitų sustiprėjęs ir patenkintas. Dėl to tikrai didelį dėmesį skiriame paslaugų kokybei“, – šypsosi vyriausioji slaugytoja D. Sutkienė.

Kad Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje teikiamos išties aukšto lygio paslaugos, liudija geri pacientų atsiliepimai bei kiekvienais metais augantis norinčiųjų reabilitacijos kursą atlikti būtent Naujosios Akmenės ligoninėje skaičius.

Registruotis konsultacijai reikėtų telefonu 8 425 56557 arba 8 603 69238. Registratūros darbo laikas nuo 8 iki 18 valandos.

Atvykstant konsultacijos pas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją ir tikintis nemokamų paslaugų, pacientui užtenka turėti šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto – traumatologo, neurologo, odos ligų gydytojo – išduodą siuntimą.

Šiemet įsigyta kompiuterinė reabilitacijos paslaugų valdymo programa parinks laisvus procedūrų laikus, taigi žmogui reikės tik laiku atvykti ir lankyti visus užsiėmimus.

 

ligonine