Kur geriausia įsigyti klausos aparatą?

klausos aparatas
Kai sugalvojau įsigilinti į klausos problemas ir jų sprendimo, gydymo būdus, susimąsčiau ar galima klausą pakoreguoti, atstatyti ar bent jau pagerinti.

Situacija bent jau man pasirodė sudėtingesnė nei su kitais jutimo organais (kaip akys, nosis, liežuvis) nes čia reikia konkrečiai arba operacijos (priklausomai dėl kokios priežasties negirdime) arba lieka tik viena išeitis - klausos aparatas. Kaip akiniai ar kontaktiniai lęšiai yra priemone, kuri kasdienybėje palengvina silpno regėjimo problemas, taip klausos aparatai palengvina gyvenimą, kai blogiau girdime.

Dauguma iš mūsų su terminu “klausos aparatas” ne dažnai susiduria ir apie jį išgirsta ir skaito labai retai o galbūt net ir pirmą kartą. Klausa pas daugumą žmonių yra tvarkoje, todėl neturint šios problemos, tema nelabai būna aktuali. Internete radau informaciją, kad kas šeštas suaugęs asmuo susiduria su klausos problemomis. Žinoma jų priežastys ir pasekmės būna įvairios. Ši informacija pasitvirtina, nes dažniausiai klausos aparatas asocijuojasi su senyvo amžiaus žmogumi, nes labai dažnai jiems šių aparatų prireikia. Tokį aparatą turėjo ir mano senelis, be kurio su seneliu būdavo beveik neįmanoma palaikyti normalų bendravimą. Šis klausos aparatas labai sutaupė laiko ir seneliui ir man, nes nereikėdavo kartoti vis garsiau ką norėjau pasakyti.

Tačiau klausos aparatai yra aktualia tema ne vien tiktai vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir jaunesniems žmonėms, kuriems šių įrenginių irgi prireikia priklausomai nuo problemos ar priežasties, dėl kurios nusilpsta klausa.

Taigi, jei rimtai nusprendėte įsigyti ir jums reikia klausos aparato, būtina pradėti nuo konsultacijos ir klausos būklės patikrinimo. Reikia visu pirma paieškoti savo mieste klinikų ar salonų, kurie tuo užsiima. Aš pavyzdžiui ieškočiau klausos aparatų Vilniuje, nes man arčiausiai iki jo, bet net neabejoju, kad yra klausos aparatų parduotuvių kituose dideliuose miestuose kaip pvz Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir t.t. Kas irgi palengvina šią užduotį, tai kad nebūtina registruotis vizitui pas savo šeimos gydytoją, kuris Jums duos siuntimą ir tik tada būsite nukreiptas į klausos tyrimą. Nebūtina, nes tiesiog yra daug salonų, centrų ir klinikų, kuriuose galite atlikti klausos patikrinimą ir pasitarti su specialistais norint išsiaiškinti ar išvis reikia jums reikia klausos aparato. Tokiam vizitui galima net užsiregistruoti internetu, tereikia pasirinkti klausos aparatų parduotuvę arba kliniką, saloną, kuris užsiėma klausos gydymu ar pan.Tik atlikus patikrinimą ir išklausius komentarus žinosite kokie geriausi klausos aparatai yra tinkami jums.

Taigi sekantis žingsnis išsiaiškinus, kokia yra jūsų klausos būklė, galima pradėti domėtis kur ir kaip patogiausia bei paprasčiausia įsigyti klausos aparatą, jei jo žinoma prireiktų. Visų pirma pradėjau ieškoti klausos aparatų internetu, nes ten kaip visada galima rasti atsakymus į daugumą rupimų klausimų. Klausos aparatas nebūtinai turi matytis ant ausies, nes yra tam tikrų specialių modelių, kurie yra praktiškai nematomi, tai yra įausiniai klausos aparatai. Kiti tipai, kuriuos radau internete tai dažniausiai sutinkami užausiniai ir užausiniai klausos aparatai su garsiakalbiu ausyje. Taip pat būna aparatai kuriuose kas kurį laiką reikia keisti baterijas, arba įkraunami klausos aparatai, kuriuos reikia įkrauti jiems išsikrovus. Tačiau nepaisant klausos aparatų rušių, visos jų rūšys turi tą pačią paskirtį padėti įgarsinti aplink sklindačias garso bangas. Dar viena klausos aparatų rūšis, skaitmeniniai klausos aparatai, ne tik padeda įgarsinti garso bangas, bet ir izoliuoja triukšmą, kas padeda jums susikoncentruoti į pašnekovą ar objektą, į kurio garso bangas esate susikoncentravęs.

Kaip ir su daugumą produktų rinkoje yra ne tik įvairios klausos aparatų rūšys, bet ir gamintojai, dėl ko kainos gali labai skirtis. Žinoma reikia suprasti, kad šių įrenginių kainos nesusideda vien tiktai iš pačio klausos aparato, o taip pat ir iš priedų, kurių gali prireikti perkant tam tikrą įrenginį. Jei išsirinksite klausos aparatą su baterijomis, tai jos tame įrenginyje bus esmine dalimi. Klausos aparatas vieną bateriją sunaudos maždaug per maždaug dešimt dienų ir tada reikės ją keisti. Baterijos veikimo laikas priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip: klausos aparato tipas, baterijos tipas ir jos talpą bei klausos aparato naudojimo dažnumas. Jeigu apskaičiavus bendrą sumą pinigų, kurią reikės išleisti klausos aparatui ir baterijoms metams ar kokiam nors kitam laikotarpiui ir jei ši suma jus gąsdins, galbūt reikia pasižiūrėti į įkraunamus klausos aparatus. Šio tipo klausos aparatai turi įdiegta įkraunamą bateriją, kuriai išsikrovus tiesiog reikia pakrauti. Bendrai paėmus didelis pliusas įkraunamų klausos aparatų yra tai, kad jie yra pigesni, nes nereikės keisti baterijų kas kurį laiką. Taigi šis argumentas gali būtų aktualus tiems, kas pirmoje vietoje žiūri į kainą ilgesnėje laiko perspektyvoje.

Apibendrinant norisi pasakyti, kad kai jau žinosite apie klausos aparatus internetu ir atliksite klausos patikrinimą, galėsite drąsiau rinktis sau geriausią klausos aparatą. Pirkti jau nesvarbu ar gyvai klinikoje, salone ar internetu. Čia jau manau galima rinktis sau tinkamą kainą ir modelį. Tik visada svarbu atsiminti, kad kai kurios internete esančios klausos aparatų apžvalgos gali būti ne iki galo objektyvios, dėl pačių skirtumų ir klausos problemų, nes kiekvieno žmogaus poreikiai ir pageidavimai skiriasi. Jeigu remsitės vien atsiliepimais, jums patinkantis klausos aparatas gali atrodyti puikiai tinkantis, tačiau jei neatliksite klausos patikrinimo ir nupirksite klausos aparatą, kurį pritaikys pagal jūsų poreikius, neaišku, ar jis jums tiks. Internete esančios klausos aparatų apžvalgos gali Jums suteikti tik bendrą supratimą apie tai, ko galite tikėtis iš įrenginio.

Užs. Nr. 502329