KIEK KLAUSOS APARATŲ MAN REIKIA – VIENO AR DVIEJŲ?

Shutterstock nuotr.
klausa
Pajutote, kad Jūsų klausa nusilpo, kreipėtės į ausų gydytoją ir išgirdote verdiktą – susilpnėjęs klausos nervas, prikurtimas, neuritas ir reikalingas klausos aparatas. Ką daryti dabar? Gera žinia, kad ligonių kasos kompensuoja vieną klausos aparatą! Taigi, nuvykus į klausos centrą galite įsigyti 100 proc. kompensuojamą klausos aparatą arbą aukštesnės klasės klausos aparatą su priemoka.

Pajutote, kad Jūsų klausa nusilpo, kreipėtės į ausų gydytoją ir išgirdote verdiktą – susilpnėjęs klausos nervas, prikurtimas, neuritas ir reikalingas klausos aparatas. Ką daryti dabar? Gera žinia, kad ligonių kasos kompensuoja vieną klausos aparatą! Taigi, nuvykus į klausos centrą galite įsigyti 100 proc. kompensuojamą klausos aparatą arbą aukštesnės klasės klausos aparatą su priemoka

Neišsigąskite. Užsidėjus klausos aparatą, pirma reakcija dažnai būna – nieko nesuprantu, per garsu, triukšminga. Prie pasikeitusių garsų suvokimo reikia priprasti, nes aplinka, kurioje mes girdime garsus labai skirtinga: pirmus garsus išgirsite klausos centre, kur specialistai kalba aiškiai, nėra pašalinių žmonių, gatvės triukšmo. Kitaip girdėsite išėję į lauką, kalbantis su šeimos nariais, klausantis televizoriaus, važiuojant mašinoms – visos šios aplinkos skirtingos, nes skiriasi kalbančiųjų tonai, garsumas, artikuliacija, atsiranda pašalinių garsų, triukšmų.

Kaip mes girdime? Klausa, o ypač kalbos supratimas – tai sudėtingas procesas, turintis daug sudedamųjų dalių. Garsas keliauja ausimis kol galiausiai klausos neuronais pasiekia klausos centrus, esančius smegenyse. Tuose centruose gauti signalai yra apdorojami, įvyksta garsų įvertinimas, jungimas, prasmės radimas bei kalbos suvokimas ir ši informacija siunčiama į kitas smegenų dalis, kurios sprendžia, ką su ja veikti. Vadinasi, garsas turi būti ne tik išgirstas (padedant klausos aparatui), bet ir suprastas – už tai atsakingos smegenys, kurių darbo kokybė priklauso ir nuo žmogaus amžiaus, kraujotakos, turimų ligų ir t.t. teigia Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytoja Marija Lebedeva.

klausos

Klausos aparatų parinkimas. Įsigijus pirmą klausos aparatą nusiteikite, kad Jūsų ausys jau atprato girdėti visus aplinkos garsus, todėl teks prie jų po truputį priprasti. Pirmą dieną klausos aparatą nešiokite tik valandą ar dvi, keiskite aplinką, stebėkite ir užsirašyti, kas Jūsų netenkina – galbūt nesuprantate kalbos, o gal trukdo čaižūs garsai, bildesiai. Šias problemas dažniausiai lengvai išsprendžia klausos priežiūros specialistai, kurie atsižvelgiant į Jūsų patirtį, pakoreguos klausos aparatų nustatymus. O „Optikos pasaulio“ klausos centruose įsigytiems klausos aparatams taikoma net 5 metų garantija, kurios metu galite bet kuriuo metu kreiptis dėl klausos aparatų nustatymų keitimo ir pan.

Kas geriau – vienas ar du klausos aparatai? Mokslininkai, įvertinę žmonių, nešiojančių vieną, ir žmonių, nešiojančių du klausos aparatus, klausos suvokimą, pastebėjo, kad renkantis du klausos aparatus pagerėja kalbos suvokimas ypač triukšmingoje aplinkoje. Gyd. M. Lebedevos teigimu, tokie žmonės lengviau nustato garso šaltinio vietą, erdvinį jo judėjimą, todėl gali lengviau prisitaikyti prie garsų kitimo. Didžiausią naudą nešioti du klausos aparatus jaučia žmonės, kurių klausos nervas skirtingiems garsams itin skiriasi, tai yra, kai žemi tonai yra girdimi labai gerai, o aukšti tonai itin blogai, ir tarp tonų dydžio yra labai ryškus kontrastas. Šiuo atveju dažniausiai iš vieno klausos aparato naudos nėra visai, atrodo, kad jis tik trukdo.

Be abejonės, iššūkių nešioti du klausos aparatus taip pat yra, ir kiekvieno žmogaus situacija gali būti individuali, todėl prieš apsisprendžiant – atvykite į „Optikos pasaulio“ klausos centrą, atlikite nemokamą klausos testą ir įsigykite kompensuojamus klausos aparatus.

optikos pasaulis

Užs. Nr. 512680