Kas yra skrandžio rezekcija?

rezekcija
Šiuolaikiniame pasaulyje, kaip gydyti nutukimą siūloma vis daugiau variantų. Tiesa, tam, kad atsigulti ant operacinės stalo, pirmiausiai reikia pereiti visas dietologo paskirtas dietas, fizinę veiklą, medikamentus, o jeigu šie preparatai nepadėjo, tuomet rekomenduojama daryti skrandžio mažinimo operaciją. Vis dažniau yra pasirenkama skrandžio rezekcija, kurios metu yra pašalinama didžioji dalis skrandžio jį pjaunant vertikaliai iš viršaus į apačią. Nupjauta skrandžio dalis yra visiškai pašalinama iš ertmės. Dažniausiai skrandis yra sumažinamas apie 90 - 95 procentus, o po operacijos skrandis žymiai lengviau ir greičiau užsipildo maistu bei tampa lengviau atlikti tam tikrus darbus, kurie reikalauja fizinio aktyvumo.

Kokias problemas sukelia nutukimas?

Atsiradęs per didelis svoris sukelia tam tikrą diskomfortą tam tikrose kasdieniškose situacijose. Jeigu kūno masės indeksas siekia 35 arba net jį viršiją, dėl tokio svorio kenčia sąnariai, širdis, kraujagyslės, padidėja cholesterolio kiekis kraujyje, kaupiasi druskos, gali atsirasti akmenų tulžies pūslėje. Viršsvoris padidina miokardo, hipertenzijos ir vėžio ligų susirgimo tikimybę. Tam, kad išvengti arba sumažinti šių problemų padarinius, po nepavykusių dietų ir medikamentų, rekomenduojama rinktis chirurginį gydymą. Šį procedūra yra siūloma tiems, kurių kūno masės indeksas siekia arba viršija 35, kamuoja diabetas, artrozė, ženkliai padidėjęs kraujospūdis bei kiti sveikatos sutrikimai. Labai svarbu žinoti, kad nutukimą gali lemti trys atsiradimo priežastys, o t.y. netaisyklingas mitybos režimas, mažas fizinis aktyvumas ar endokrininės sistemos sutrikimai. Skrandžio rezekcija yra vienas iš būdų, kuris gali palengvinti jūsų gyvenimą ir suteikti jums ilgesnį gyvenimo trukmę. Taip pat su šios operacijos pagalba, jums yra lengviau išsiugdyti sveikos gyvensenos įpročius. Po skrandžio rezekcijos, skrandis yra itin sumažėjęs, o į jį patekęs maistas greitai suteikia sotumo jausmą bei tai padeda išvengti persivalgymo. 

Kaip vyksta skrandžio rezekcijos operacija?

Daugumai žmonių yra aktuali kaina. Deja, kiekvienas atvejis yra individualus, todėl kaina yra nustatoma pagal jūsų turimą būklę. Tiesa, šio operacijos kainos nesikandžioja“, o laimės suteikia išties daug. 

Skrandžio rezekcijos operacija yra atliekama taikant visišką nejautrą, o ji trunka 1 - 3 (kartais pasitaiko ir ilgiau) valandas. Dažniausiai jos metu iš pilvo ertmės yra pašalinama 90 procentų jūsų skrandžio, o iš mažesnės dalies yra suformuojamas itin mažesnis skrandis. 

Skrandžio rezekcijos operacija yra atliekama tik tiems pacientams, kurių būklę yra įvertinęs medikas paskiria būtent šį sprendimo būdą. Žinoma, pirmiausiai yra išbandomos dietos ir kiti nutukimo gydymo būdai. Pasitaiko atvejų, kad tam tikriems pacientams neįmanoma užsiimti fiziniu aktyvumu, tuomet jie yra operuojami iš karto, o tik po operacijos prasideda visas sveikos gyvensenos ritualas. Visada prieš operaciją yra įvertinama paciento būklė - jeigu sveikata neleidžia tokio tipo operacijai, ieškoma kitų būdų, kurie padėtų atsikratyti nereikalingo svorio. 

Kokie skrandžio rezekcijos operacijos privalumai ir trūkumai?

Kiekviena operacija turi savų pliusų ir minusų, todėl skrandžio rezekcija nėra išimtis. Šios operacijos privalumai yra:

virškinimo traktas nėra pažeidžiamas, todėl yra išlaikomas jo vientisumas

pasiekiama geriausia valgymo kokybė - galima valgyti kietą maistą, tokį, kaip mėsą ar duoną

pavalgius, greičiau pajuntamas sotumo jausmas, todėl nėra persivalgoma ir suvartojama reikiamas kalorijų skaičius

per dvejus metus pavyksta atsikratyti apie 60 procentų viso savo kūno svorio

 

Skrandžio rezekcijos operacijos trūkumai:

labai svarbu, kad nuolat naudotumėte vitaminus B12 ir D

po operacijos gali atsirasti raumens graužimas, todėl reikės vartoti vaistus, kurie mažina rūgštingumą. 


Daugiau naudingos informacijos apie skrandžio rezekcjją bei kitus nutukimo gydymo sprendimus rasite užsukę į CaloryCare. Susisiekite su ten dirbančiais specialistais, kurie patars visais kylančiais klausimais bei pritaikys Jums tinkamiausią sprendimą siekiant numesti nereikalingų kilogramų.

Užs. Nr. 495472