Kaip užtikrinti tinkamą veido odos priežiūrą šaltuoju metų laiku?

veido
Žvarbus, permainingas ir nenuspėjamas žiemos oras dažnai tampa rimtu iššūkiu veido bei rankų odai. Išsausėjimas, paraudimas, patinimas, dilgčiojimas, skausmingumas ir kiti nemalonūs pojūčiai verčia susimąstyti apie dėmesingesnę odos priežiūrą. Tam, kad išsaugotumėte odos švelnumą ir stangrumą net pačiu žvarbiausiu metų laiku, būtina pasirinkti tinkamas priežiūros priemones.

Rutiną keiskite pagal sezono ypatumus

Pasikeitus oro sąlygoms už lango, keičiasi ir mūsų kasdieniai įpročiai. Šaltuoju sezonu suvartojame mažiau vandens, be to, patalpas šildome ir vėdiname nenatūraliai, todėl oda išsausėja ir praranda elastingumą. Jei pastebėjote šerpetojimą ar jaučiate varginantį tempimo pojūtį, pirmiausia pasirūpinkite negyvųjų odos dalelių pašalinimu. Šiam tikslui rinkitės jūsų odos tipui tinkantį švelnų šveitiklį, kuris nepažeistų sudirgusios odos. Subtiliai, tačiau giliai išvalyta oda efektyviau sugers drėkinamąjį kremą ar serumą bei pasirinktą odos maitinimo priemonę. Nepamirškite, kad žiemą derėtų rinktis riebesnius kremus – pastarieji formuoja veido odos apsauginę plėvelę ir padeda išsaugoti drėgmę.

Derinkite higienos įpročius

Nemažiau svarbu pasirinkti ir tinkamas odos valymo priemones. Šaltuoju sezonu venkite veidą prausti čiaupo vandeniu, ypač jei jūsų oda natūraliai linkusi sausėti. Vanduo pašalina natūraliai susiformuojantį riebalų sluoksnį, tačiau neapsaugo odos nuo aplinkos poveikio, nedrėkina ir nemaitina paviršinių jos sluoksnių. Kasdieniams odos priežiūros ritualams verčiau rinkitės nepakeičiamą toniko ar micelinio vandens ir pienelio duetą. Šios priemonės efektyviai valo susikaupusius nešvarumus ir drėkina bei stangrina veido odą be jokių alerginių reakcijų. Jei nemėgstate ar negalite naudoti pienelio dėl riebaus tipo odos, pasiruoškite kosmetinio ledo. Užpilkite mėgstamų vaistažolių (ramunėlių, šalavijų, medetkų, mėtų ar kitų) ir leiskite užšalti. Toks kubelis atgaivins veido odą, skatins kraujotaką ir suteiks gaivumo.

Pasirūpinkite visaverte mityba

Rūpindamasi veido odos glotnumu nepamirškite, kad didelę įtaką jos švelnumui ir lygumui turi ir jūsų imuninė sistema. Ją stiprinkite vartodama daug žuvies, ypač skumbrės, lašišos, nes jose gausu naudingųjų riebalų rūgščių. Morkos, saldžiosios paprikos ir kitos ryškios daržovės papildys jūsų mitybą grožio ir jaunystės paslaptimi vadinamu vitaminu E. Savo ruožtu špinatai, brokoliai, šparaginės pupelės ir kitos žaliosios daržovės papildys vitamino B atsargas, o pupelės ir kiaušiniai leis nepritrūkti vitamino D. Šie vitaminai itin svarbūs jūsų gerai savijautai bei geros odos būklės palaikymui. Tiesa, žiemą būtų pravartu papildyti mitybą žuvų taukais ir kolagenu, kurie užtikrins odos susidarymo bei atsinaujinimo funkcijas, padės palaikyti natūralią drėgmę.

Žiema – tinkamiausias metas odos ligų gydymui

Savaime suprantama ir tai, kad ne visų mūsų oda yra tobula, todėl drėkinimo, maitinimo ir mitybos reguliavimo gali nepakakti. Kuperozės, paprastai vadinamos rožine, dilgėlinės, aknės ar kitų ligų kamuojamos odos būklė šaltuoju sezonu dar labiau išryškėja ir tampa tikru psichologiniu iššūkiu. Vienas efektyviausių šių problemų sprendimų – lazerinės dermatologijos procedūros. Jas rekomenduojama atlikti rudenį arba žiemą, kuomet saulės aktyvumas yra ženkliai mažesnis. Taip išvengiama galimų šalutinių poveikių ir aktyvių spindulių sukeliamų epidermio pažeidimų. Tad jei jau kuris laikas svarstote, kada būtų palankiausia pradėti lazerinį odos gydymą ar norite pašalinti nepageidaujamus jos darinius (papilomas, karpas, pigmentines dėmes), registruokitės procedūroms šaltuoju metų laiku. Profesionalių gydytojų konsultacijoms bei gydymui registruokitės Lazerineklinika Patyrę specialistai pasiūlys jums palankiausią gydymo eigą ir atsakys į visus rūpimus klausimus apie dermatologines procedūras pažangiausiomis, aukšto standarto lazerinėmis technologijomis.

veido

Užs. Nr. 471088