Ką naudinga žinoti apie neišimamus dantų protezus?

protezai
Neišimami (fiksuoti) protezai – viena iš dažniausiai naudojamų dantų atkūrimo priemonių. Pasitelkiant jas atkuriamas tiek kramtymo efektyvumas, tiek estetinis vaizdas. Tokie protezai gali būti skirtingų tipų. Todėl, priklausomai nuo individualios būklės, galima pasirinkti tuos, kuriais būtų pasiekiamas geriausias rezultatas. Taigi, kokie tiksliai gali būti neišimami dantų protezai ir kokiais privalumais jie pasižymi?

Pagrindinės neišimamų protezų rūšys

Vainikėliai (karūnėlės) pasižymi tvirtumu, ilgaamžiškumu, jie laikui bėgant dėvisi tik nežymiai. Jie yra pilno kontūro, todėl tinka griežiantiems dantimis. Bemetalės, pavyzdžiui, cirkonio, keramikos, vainikėliai yra pralaidūs šviesai. Dėl šios priežasties jie atrodo labai estetiškai.

Dar vienas tokių fiksuotų protezų privalumas – biosuderinamumas su natūraliais burnos audiniais. Todėl jie tinka į alergijas linkusiems žmonėms. Be to, vainikėliai gaminami kompiuterinio frezavimo būdu, leidžiančiu išgauti maksimalų protezų tikslumą.

Neišimamiems protezams priskiriami ir tiltai. Šiais laikais dėl tobulėjančių technologijų jie naudojami vis rečiau. Visgi tokie protezai gali būti tinkamiausi, kai reikia atnaujinti prieš tai jais atkurtus dantis. Tiltai leidžia užtikrinti tiek patrauklų estetinį vaizdą, tiek dantų, kurių vienu metu galima atkurti tris ir daugiau, funkcionalumą.

Fiksuotiems mikroprotezams priskiriamos laminatės, kitaip dar vadinamos venyrais. Tai ypač plonos keraminės plokštelės, tvirtinamos ant priekinio danties paviršiaus, naudojant specialų cementą. Jos yra daugiasluoksnės ir pralaidžios šviesai, todėl atrodo labai natūraliai. Be viso to, tai itin tvirtos ir ilgaamžės dantų restauracijai skirtos priemonės, gaminamos technikų laboratorijose.

Dar viena neišimamų mikroprotezų rūšis – į dantį įcementuojami keramikiniai įklotai ir užklotai. Tai yra alternatyva plomboms. Tokie protezai nekeičia savo spalvos ir formos, leidžia išvengti mikroplyšių atsiradimo. Įklotai ir užklotai yra ilgaamžiškesni nei plombos, todėl jų nereikia nuolat atnaujinti.

Kada kuriuos fiksuotus protezus rinktis?

Jeigu dantys yra labai pažeisti ir būtinas jų restauravimas, tinkama išeitis yra vainikėliai. Jie gaminami taip, kad savo spalva, forma, dydžiu ir funkcija nesiskirtų nuo natūralių dantų. Tokie protezai gali būti uždedami ant nuosavų nušlifuotų dantų arba tvirtinami ant į žandikaulio kaulą įsriegtų implantų, kurie tokiu atveju atstoja šaknį.

Jei reikia pakeisti ir atstatyti vieną arba daugiau trūkstamų dantų, rekomenduojama rinktis dantų tiltus. Jie taip pat gali būti tvirtinami ant natūralių dantų arba implantų. Pirmuoju atveju nušlifuojami šalia esantys dantys, o tarp jų esantis tarpas užpildomas protezu. Antruoju atveju turi būti naudojami mažiausiai du implantai, ant kurių dedamas trijų dalių tiltas.

Laminatės rekomenduojamos pacientams, norintiems pašviesinti dantų spalvą, pakoreguoti jų formą. Šie mikroprotezai puikiai tinka ir tuomet, kai siekiama panaikinti tarp dantų esančius tarpus arba atkurti nudilusius, nuskilusius dantis.

Jeigu yra didelis defektas, kurio neįmanoma ištaisyti atliekant plombavimą, trūkstamą danties dalį galima atstatyti keraminiu įklotu arba užklotu. Toks dantų protezavimas Vilniuje leidžia išvengti danties šlifavimo ir pasiekti ilgaamžius rezultatus. Jeigu ieškote geriausių šios srities specialistų, „Ozo“ klinika išties verta jūsų dėmesio. Spustelėję ant nuorodos galite sužinoti daugiau apie joje atliekamo dantų protezavimo galimybes ir privalumus.

Vainikėliai, tiltai, laminatės, o gal keraminiai įklotai ir užklotai? Apsilankius pas tikrus odontologijos profesionalus, sužinoti, kurie neišimami protezai tinkamiausi jums, itin paprasta. Pasinaudokite galimybe atkurti prarastus dantis ir vėl džiaukitės visapusiškai tobula šypsena, kuri nepalieka abejingų.

Užs. Nr. 479033