Ilgo sėdėjimo žala: kaip padėti sau?

masazas
Jei dirbate sėdimą darbą, net aktyvi fizinė veikla po darbo negali kompensuoti žalos, kurią patiriate dėl ilgo sėdėjimo. Tačiau vis dėlto, kaip galima sau padėti?

Kaip sėdėjimas veikia mūsų sveikatą?

Tyrimai rodo, kad net jei fiziškai aktyvūs žmonės, sportuojantys 2-3 kartus per savaitę, darbe sėdėdami praleidžia 6-8 valandas, tai turi neigiamų padarinių jų sveikatai. Tie padariniai, iš kurių baisiausi – lėtinės ligos, diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, kurios paūmėja ir padidėja rizika jomis susirgti, jei žmogus ilgą laiką mažai juda.

Taip pat yra tyrimų, kurie rodo, jog asmenys, turintys genetinį polinkį sirgti demensija, su atminties prastėjimu ir kognityvinių funkcijų prastėjimu susijusiomis ligomis, šiomis ligomis serga du kartus dažniau, nei tie, kurie tokio polinkio neturi. Tačiau žmonės, kurie po 6-8 valandas praleidžia sėdėdami darbe, šiomis ligomis serga taip pat dažnai, kaip ir žmonės, turintys tokį genetinį polinkį. Iš tiesų, fizinis aktyvumas svarbus ne tik po darbo, bet ir darbo metu. Todėl daryti pertraukėles ir pajudėti – būtina!

Kaip išlikti aktyviems, neinant į sporto salę?

1. Mankšta darbo vietoje – tai vienas iš metodų, kaip galima didinti savo fizinį aktyvumą net neinant į sporto salę.

2. Važiuokite į darbą ar į parduotuvę su dviračiu. Taip pat puikiai tiks ir kelionė pėstute.

3. Dar vienas triukas – statyti automobilį ne šalia namų, o kiek tolėliau. Tokiu būdu pavyks bent kiek pasportuoti kol nukeliausite iki vietos.

4. Vietoje įprastos kėdės ofise, naudokite pripučiamą kamuolį. Jis padeda stiprinti presą ir nugaros raumenis.

Tiesa, net ir šie metodai iki galo neišsprendžia problemos, tad dar vienas sprendimas – masažas. Vilniuje ir kituose miestuose, masažų salonų – apstu. Todėl dirbant sėdimą darbą reikėtų apsilankyti pas masažistą bent kartą į savaitę.

Užs. Nr. 122893