Estetinis plombavimas – tiesus kelias į gražesnę šypseną

estetinis
Turbūt niekur nerasime tokio žmogaus, kuriam nerūpi jo(-s) šypsena. Tai gali būti mūsų vizitinė kortelė, džiaugsmo išraiška, sėkmės simbolis ar dar daugiau. Tad, jeigu dėl vienų ar kitų priežasčių negalime laisvai šypsotis arba jaustis užtikrintai ir pasitikėti savimi, kuomet kiti žmonės mato mūsų šypseną ar dantis, vertėtų pagalvoti apie galimus problemos sprendimo būdus.

Vienas iš saugiausių, moderniausių ir geriausius atsiliepimus renkančių šypsenos gražinimo būdų yra estetinis dantų plombavimas. Su šios procedūros pagalba, kai ją atlieka kvalifikuoti specialistai, galima ganėtinai greitai pagražinti šypseną ir pagerinti visos burnos estetiką pagal norus ir/ar poreikius. Pasižiūrėkime į tai, kokią naudą gali suteikti estetinis plombavimas.

Konsultacija – būtina

Prieš atliekant estetinį plombavimą, būtina pasikonsultuoti su gydytojais odontologais. Net, jeigu nesate patenkinti savo šypsena arba žinote, kokių konkrečiai pakeitimų norisi, profesionalus odontologas vis tiek turi apžiūrėti dantis, įvertinti situaciją ir pateikti sprendimo pasiūlymą. Gali būti ir taip, kad estetinis plombavimas jūsų problemos neišspręs arba priešingai, kad tai galimai yra perteklinė procedūra ir geriau rinktis kažką kito.

Procesas, kaip atliekamas tokio tipo plombavimas

Niuansai ir detalės gali truputėlį skirtis, tačiau dažniausiai tokio tipo plombavimas atliekamas labai panašaus proceso metu.

Pirmiausia būna mūsų jau minėta konsultacija. Per ją gydytojas įvertina reikalingo gydymo apimtį ir pasiūlo gydymo planą, su kuriuo klientui sutikus, paskiriamas vizitas. Pačios procedūros trukmė skaičiuojama maždaug taip, kad plombuoti vieną dantį reikia ~60 minučių (1 valandos). Dažniausiai procedūra būna visiškai padaroma per vieną apsilankymą, bet jis gali trukti ir iki 4-6 valandų.

Jeigu turite kliniką, kuria pasitikite arba radote tokią įstaigą, kuri turi gerus atsiliepimus, užsirašykite konsultacijai ir atvykite sutartu laiku. Pradėjus plombavimo procesą, jūsų dantis bus padengiamas maždaug 4 sluoksniais plombos, kol bus pasiekti norimi: dydis, forma, storis, tekstūra.

Ką reikia žinoti apie priežiūrą?

Tokio tipo plombos reikalauja šiokios tokios priežiūros. Visų pirma – su jomis negalima elgtis neapdairiai, nes neatsargus elgesys gali paspartinti dilimo ir dėvėjimosi procesą. Pagal odontologų rekomendacijas reikia pasirinkti dantų pastas ir kitas, namines dantų priežiūros priemones. Kartą į pusmetį reikėtų atvykti atlikti profesionalią burnos higieną (plačiau) bei dantų poliravimą.

Kitos priežiūros rekomendacijos jums išdėstomos individualios konsultacijos metu bei po to, kai procedūra jau atlikta. Kadangi kiekvienas atvejis individualus ir vienų žmonių dantys yra gerokai jautresni nei kitų (o taip pat ir dantenos), negalima suabsoliutinti visų priežiūros patarimų. Daug kas priklauso nuo konkrečios situacijos ir paciento.

Estetinio plombavimo nauda jums

Be abejonės, pagrindinė ir labiausiai iš išorės arba žvelgiant į veidrodį pastebima estetinio plombavimo nauda yra gražesnė ir tolygiau atrodanti šypsena. Kadangi jau pačiame pavadinime yra žodis „Estetinis“, tai nenuostabu, kad po šios procedūros atkurti arba plombuoti dantys atrodys gražiau ir tolygiau.

Taip pat ši procedūra naudojama ir tais atvejais, kada senosios plombos patamsėja ir nusidėvi. Estetinį plombavimą galima naudoti atstatant ėduonies ar dėl kitų priežasčių pažeistus dantis (pvz., nuskilusius arba nusitrynusius).

Tačiau turėkite omenyje, kad esant dideliam dantų pažeidimui (arba kai dantis yra beviltiškas) – plombavimas jam, vargu ar padės. Dažniausiai labai pažeisti dantys net neplombuojami, jie keičiami implantais.

Dar vienas dalykas, kurį norėtųsi paminėti yra tai, kad plombos, nors ir reikalauja šiokios tokios reguliarios priežiūros, atrodo ir jaučiasi tarsi natūralus, nuosavas dantis. Tai yra ne tik vizualiai gražus odontologinis sprendimas, bet ir praktiška ir naudinga investicija į savo dantis.

Plačiau apie estetinį plombavimą Vilniuje galite skaityti čia.

Užs. Nr. 485329