Elektrinis ar paprastas dantų šepetėlis: kas apsimoka labiau?

Jeigu norite gražių dantų – reikia jiems skirti kasdien dėmesį. Tai yra esminis dalykas. Žinoma, kad reikia ne tik įsigyti gerą dantų šepetuką, tačiau taip pat ir jį reguliariai naudoti. Dantys turi būti valomi kasdien, geriausia du kartus. Taip bus tinkamai pašalinamos apnašos, kurios ir sukelia įvairius uždegimus.

Daugeliui žmonių pirmiausia kyla klausimas – ar geresnis pasirinkimas yra paprastas šepetėlis ar elektrinis. Atsakyti galime tik palyginę šias dvi opcijas. Šiuo metu elektriniai dantų šepetėliai yra ant bangos, tad juos renkantis ir siūlome kuo daugiau dėmesio.

Elektrinis ar paprastas?

Visada geriausia dėl labiausiai tinkamo šepetuko Jūsų atveju yra tartis su odontologu. Paprasčiausiai kiekvieno žmogaus situacija yra vis kitokia ir ji gali lemti, ar bus rastas toks, kuris tinka jums. Juk kai dantys yra labai jautrūs – elektriniai dantų šepetėliai net gali būti nerekomenduojami. Tačiau kai žmogus nešioja breketus – jie yra būtini. Tinka ir irigatoriai.

• Kaina

Vertinant kainos aspektus reikia paminėti, kad elektriniai dantų šepetukai kainuoja brangiau. Tai yra faktas. Tačiau šiuo atveju vertinti ir rinktis tik pagal įkainius nėra labai tikslu. Tiesiog kaina skiriasi, tačiau lygiai taip pat labai stipriai varijuoja ir kokybė. O ji bene ir yra svarbiausia.

• Išvalymo kokybė

Štai lyginant išvalymo kokybę – elektriniai dantų šepetukai laimi be jokių klausimų. Daugeliui žmonių norisi tinkamai išvalyti dantis, tačiau neskirti tam per daug laiko. Tuo tarpu irigatoriai yra kur kas lepesni, norint, kad jų funkcija būtų atliekama tinkamai – reikia jais naudotis ne tik kasdien, tačiau ir gana ilgai vieno karto metu. Su elektriniais – viskas yra kur kas paprasčiau.

• Greitis

Greitai ir kokybiškai išvalyti dantis irgi pavyks tik su elektriniu šepetuku. Išvalyti greitai galima ir su paprastu, tačiau tuomet rezultatas dažniausiai nebus geras. Jeigu norite, kad jūsų dantys būtų gražūs ir sveiki, žinoma, kad tinkamas valymas yra būtinas. O tam geriausiai tinka inovatyvūs šepetukai.

• Poveikis dantims

Mitas, kad elektriniai dantų šepetukai turi neigiamą poveikį dantims. Taip tikrai nėra. Jie veikia tinkamai, nedaro jokios žalos dantims. Žinoma, kad tokiu atveju svarbu yra rinktis geros kokybės šepetukus, kurie yra sertifikuoti. Tuomet nauda bus pati didžiausia.

Tinkamo šepetuko pasirinkimas

Jeigu ir Jums atrodo, kad elektriniai šepetėliai yra geriausias pasirinkimas – tokiu atveju renkantis konkretų modelį – verta tartis su odontologais, kurie gali jums suteikti visą svarbiausią informaciją. Daugeliui rūpi kaina, tačiau tai tikrai neturėtų būti esminis rodiklis.

Verta žiūrėti, ar šepetukas sukasi ratu, ar vibruoja. Dažniausiai siūloma rinktis antrąjį variantą, kadangi tokiu atveju bus galime geriau pašalinti apnašas. Taip pat žiūrėkite ir koks gamintojas siūlo „įrangą“. Mėgstami tokie, kurie yra žinomi. Tuomet galima ir kur kas paprasčiau rasti atsiliepimus.

Galiausiai, vertinkite konkrečias šepetėlio funkcijas. Štai mėgstami tokie, kurie ne tik valo, tačiau ir masažuoja. Dažniausiai taip mėgstama „palepinti“ dantenas. Taip pat žiūrėkite ir kokios galimo intensyvumo ribos. Pavyzdžiui, kai žmogus nešioja breketus – verta rinktis tokius šepetukus, kurie gali dirbti ir gana intensyviu režimu.

Tinkamos priemonės leis Jūsų dantims visada atrodyti puikiai. Esate ir jūs to verti. Svarbiausia yra noras būti sveiku, kadangi galimybės yra. Priimkite jas ir leiskite sau džiaugtis nuostabia šypsena, kurios turėjimas nėra nei brangus, nei sudėtingas.

Užs. Nr. 546352