7 maisto produktai, kurie kenkia Jūsų dantims

Miriam Alonso iliustracija iš pexels.com
Gražūs ir sveiki dantys nereikalauja nei daug pinigų, nei laiko. Svarbiausia yra rasti geros kokybės burnos priežiūros priemones ir jas naudoti reguliariai, kasdien. Tik tokiu atveju Jūsų šypsena visada bus sveika ir graži. O tokią turėti gali visi, net ir tie, kurių genetika neapdovanojo.

Bene pats geriausias burnos ertmės priežiūros įrankis yra irigatoriai. Vertinami dėl kruopštaus valymo, taip pat ir paprasto naudojimo. Šiais laikais, kai dažnas kasdien turi daug veiklų – įrankis leisiantis greitai pasirūpinti savo dantimis ir sveikata apskritai – geras pagalbininkas.

Greta higienos – taip pat tinkamai pasirūpinti savo dantimis galite kasdien pasirinkę ir sveiką maistą. Žemiau nurodysime kelis gaminius, kurie Jūsų dantims kenkia labiausiai.

1. Gazuoti gėrimai.

Gazuoti gėrimai kenkia ne tik Jūsų dantims, tačiau visam organizmui, tad siūlome jų vengti. Žinoma, kartais išgėrus gazuoto mineralinio vandens nebus blogai, tačiau svarbiausia yra saikas.

2. Citrusiniai vaisiai.

Nors citrusiniuose esantis vitaminas C reikalingas žmogaus organizmui, tačiau reikia tinkamai pasirinkti valgomus vaisius arba normuoti jų kiekius, kadangi per daug gali daryti neigiamą įtaką Jūsų dantims. Labiausiai dantims kenkia tokiuose vaisiuose esanti rūgštis, kuri gali sukelti emalio eroziją. Pastaroji prisideda prie dantų jautrumo, spalvos pakitimų.

3. Kramtomi saldainiai.

Dantims kenkia viskas, kad yra su cukrumi, tačiau kramtomi saldainiai – ypač. Jie limpa prie dantų, nenusivalo. Dėl to gali atsirasti ir sveikatos problemų.

4. Džiovinti vaisiai.

Jie yra ne tik skanūs, tačiau taip pat ir sveiki, tad šiek tiek džiovintų vaisių neturės didelės neigiamos įtakos Jūsų dantims. Visgi, kiekius reikia normuoti, kadangi juose yra daug cukraus, taip pat vaisiai limpa prie dantų, tad cukrus „laikosi“ ilgai, o tai kenkia dantims.

5. Popkornai.

Siūlome normuoti ir suvalgomų popkornų kiekius, kadangi juose yra medžiagų, kurios burnoje gamina pieno rūgštį. Taip pat dažniausiai popkornai valgymo metu stringa dantenose, ten dažnai užsilieka, kol pradeda pūti. Jeigu Jūsų dantys yra jautrūs, bandydami perkasti neišsprogusį kukurūzą – galite net nusilaužti juos.

6. Kava.

Jeigu nenorite, kad Jūsų dantys būtų geltoni – tokiu atveju reikia normuoti geriamos kavos kiekius. Joje taip pat yra ne tik dažomųjų savybių, tačiau ir rūgščių, kurios kenkia emaliui.

7. Krekeriai arba kieti sausainiai.

Taip pat reikia normuoti suvalgomų krekerių arba kietų sausainių kiekius. Jie yra krakmolingi, rafinuoti angliavandeniai lieka burnos ertmėje, tad gali sukelti dantų ėduonį.

Tinkamai pasirūpinti savo burnos ertme nėra sunku. Svarbiausia – noras, nes galimybės tikrai plačios.

Užs. Nr. 545551